Menu

NTT DOCOMO plánuje s Ericssonem zkušební provoz 5G

15.05.2014 16:52 | Karel Kovar + Přidat komentář
NTT DOCOMO plánuje s Ericssonem zkušební provoz 5G

NTT DOCOMO plánuje s Ericssonem zkušební provoz 5G | foto: CHIP

Japonská firma NTT DoCoMo, zahajuje s Ericssonem spolupráci v oblasti 5G. Testovací provoz 5G představí díky 15GHzovému frekvenčnímu pásmu vysokou rychlost přenosu dat až 10Gbps.

Největší japonský operátor NTT DOCOMO a Ericsson rozšiřují své dlouholeté partnerství v oblastech 2G a 4G o zkušební provoz 5G, který se připravuje pro tento rok. Operátor NTT DoCoMo pokračuje v expanzi v rámci LTE sítě a s využitím zkušeností uživatelů a nových M2M aplikací se nyní připravuje na přechod na 5G. Technologický posun bude následovat dramatický nárůst počtu mobilních širokopásmových připojení. 5G je schopno v dlouhodobém horizontu dodávat neomezený přístup informací všem a za všech okolností.

Na základě zkušebního provozu plánují Ericsson a NTT DoCoMo dosáhnout přenosový tok vyšší než 10 Gbps. Seizo Onoe, výkonný viceprezident a technický ředitel NTT DoCoMo k tomu říká: „Systém 5G udává směr, kterým se budeme ubírat do roku 2020. Oceňujeme, že technologie 5G podporuje i vznik nových aplikací, což ocení uživatelé i celý průmysl. Těšíme se, že technologie 5G ukáže již ve zkušebním provozu svůj potenciál.”

Společnost Ericsson vyvinula moderní anténní širokopásmové a vysokofrekvenční technologie umožňující kratší časové intervaly, i základní rozhlasové stanice speciálně vyvinuté pro technologii 5G. Ulf Ewaldsson, senior viceprezident a ředitel společnosti Ericsson, dodává: „5G bude klíčovým prvkem vývoje společnosti směrem k co největší propojenosti. Jsem s vývojem nových technologií spokojen. Je to důležitý krok k transformaci průmyslu.

Kromě nových anténních technologií zahrnuje proces vývoje i technologické oblasti související s širokopásmovou komunikací pomocí frekvenčních pásem a 15GHz přenosovou kapacitou. Ericsson bude spolupracovat s NTT DoCoMo také na zkušebním provozu v exteriérech, konkrétně v japonském městě Yokosuka.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení