Menu

O2 testuje hybridní modem

08.02.2016 14:35 | Pavel Trousil + Přidat komentář
O2 testuje hybridní modem

O2 testuje hybridní modem | foto: CHIP

Operátor O2 spustil testování hybridního modemu. Nové zařízení v sobě spojuje technologie pevného a mobilního internetu. 

Hybridní modem společnosti O2 by měl pomoci s vykrýváním špiček i v lokalitách, kde pevné internetové připojení dosahuje nižších rychlostí. DSL část modemu podporuje připojení přes ADSL a VDSL technologii a mobilní část umí pracovat ve 3G i 4G pásmu. Po zapnutí se modem připojí oběma technologiemi do sítě O2, v níž je umístěna speciální brána, která spojí obě části do jedné. Pokud se zákazník nachází v lokalitě s pevným internetem o rychlosti 20 Mb/s a LTE také s 20 Mb/s, obě rychlosti se sečtou. Mobilní část přitom nový modem využije pouze tehdy, pokud by pevný internet na kvalitní připojení nestačil. Díky kombinaci s mobilní technologií také dokáže zrychlit upload až padesátinásobně. Navíc už nehrozí, že by překopnutý kabel odřízl zákazníka od internetu. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení