Menu

Objem trhu s bezpečnostními testy: 7 miliard dolarů

17.01.2016 23:32 | Karel Kovar + Přidat komentář
Objem trhu s bezpečnostními testy: 7 miliard dolarů

Objem trhu s bezpečnostními testy: 7 miliard dolarů | foto: CHIP

Experti předpokládají, že do roku 2020 vzroste trh s on-line bezpečnostními testy až téměř ke hranici 7 miliard dolarů.

Magický trojúhelník se už začíná pomalu, ale jistě rýsovat. Jednu stranu tvoří internetové aplikace: obrovské množství firem, uživatelů a především dat, která jsou získávána, vyhodnocována a dále využívána.

Druhou stranu tvoří „potenciální“ zájemci o tato data – a to jak ze strany hackerů či internetové mafie, tak i ze stran legální konkurence.

A právě třetí stranou, která internetové aplikace, jejich vlastníky a především uživatele ochrání před těmito hrozbami jsou firmy, zaměřené na testování bezpečnostních hrozeb. V současné době této oblasti vládnou giganti jako Applause, Cisco, Contrast Security, HP, McAfee, NT Objectives, PortSwigger, Rapid7, Trustwave nebo WhiteHat Security, ale expert očekávají, že rychlý rozvoj trhu nabídne příležitosti i pro další firmy.

Další zajímavosti o tomto tématu najdete na webu NetScurity http://www.net-security.org/secworld.php?id=19267.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení