Menu

Objevena kritická chyba - aktualizujte si Firefox!

04.05.2016 12:13 | Karel Kovar + Přidat komentář
Objevena kritická chyba - aktualizujte si Firefox!

Objevena kritická chyba - aktualizujte si Firefox! | foto: CHIP

Máte na svém počítači stále ještě Firefox verze 45.02? Pak doporučujeme manuální aktualizaci na verzi 46!

Prohlížeč Firefox patří mezi moderní prohlížeče, které uživatelům nabízí možnost automatické aktualizace. Jak se ale zdá, i ta si může vybrat slabší chvilky. V současnosti je již k dispozici Firefox ve verzi 46, která opravila deset nových zranitelností verze 45. Jedna z nich byla extrémně kritická a dokonce umožnila útočníkům vzdáleně spustit libovolný kód bez interakce uživatele – viz https://threatpost.com/firefox-46-patches-critical-memory-vulnerabilities/117698/.

Z nepochopitelných důvodů některé prohlížeče ignorují přítomnost nové verze – podle nich je aktuální verze 45.02. Pokud mezi uživatele s tímto prohlížečem patříte i vy, doporučujeme neprodleně manuálně aktualizovat na verzi 46 – například pomocí tohoto odkazu: https://www.mozilla.org/cs/firefox/new/?scene=2#download-fx.

Podrobnosti o všech opravených chybách pak najdete na webu Mozilly na https://www.mozilla.org/en-US/security/advisories/mfsa2016-43/.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení