Menu

Objevil se futuristický patent Apple: sluchátka AirPods mají varovat před nebezpečím

06.04.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Objevil se futuristický patent Apple: sluchátka AirPods mají varovat před nebezpečím

Objevil se futuristický patent Apple: sluchátka AirPods mají varovat před nebezpečím | foto: Bram Van Oost/Unsplash

Podle popisu nového patentu Apple se zdá, že výrobce chce do budoucna své výrobky rozšířit o možnost varovných signálů uživatelům. Dotykové signály, zprostředkované sluchátky nebo brýlemi, mají pomoci zaměřit pozornost na partnera v hovoru nebo virtuální objekty.

Americký patentový úřad oficiálně udělil společnosti Apple patent na výrobu dotykových výstupů pro nositelná elektronická zařízení. Informuje o tom server Patently Apple. Haptické senzory ve sluchátkách nebo brýlích s rozšířenou realitou se mohou používat k nasměrování pozornosti uživatelů například při videokonferencích, nebo při blížícím se nebezpečí při pohybu v dopravním provozu. K soustředění pozornosti uživatele konkrétním směrem se využívá více dotykových signálů.

Patent společnosti Apple by měl pomoci nasměrovat nebo varovat uživatele

airpods

Budou nové verze sluchátek AirPods uživatele varovat před nebezpečím v každodenním životě? Při pohybu v rušném dopravním provozu nebo například při jízdě na kole by se to docela hodilo. | Zdroj: David Levêque/Unsplash

Jedním z možných uplatnění nového patentu je oblast videokonferencí. Haptické signály mohou nasměrovat pozornost na mluvící osobu. Kromě toho je také lze použít ve spojení s brýlemi virtuální nebo rozšířené reality, například aby upozornily na blížící se nebezpečí, případně nějaký objekt. V oblasti hudby může být haptika provázaná s konkrétními tóny nebo nástroji.

Patent se týká budoucích sluchátek AirPods Pro, ale může se uplatnit i v oblasti "chytrých" brýlí. Dotykové body se v jejich případě mohou nacházet v oblasti nosu nebo spánků. V úvahu přichází i čelenka s haptickými senzory.

Zda se s novým patentem Apple setkáme v praxi ještě uvidíme. Jedno je ale jisté: možnosti jeho uplatnění jistě existují.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení