Menu

Oblíbená 100GB Datamanie O2 zdraží: už za měsíc budete platit o 50 korun víc

09.05.2023 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Oblíbená 100GB Datamanie O2 zdraží: už za měsíc budete platit o 50 korun víc

Oblíbená 100GB Datamanie O2 zdraží: už za měsíc budete platit o 50 korun víc | foto: O2 / oficiální press kit

Plošné zdražení se nevyhnulo ani operátorům. Po T-Mobilu a Vodafonu musí k podobnému nepopulárnímu opatření přistoupit i O2. Odnesla to však extrémně oblíbená datová SIM Datamanie, která přichází v pravidelných intervalech během roku.

Zákazníci si mohli datovou SIM Datamanie pořídit naposledy po Vánocích 2022. Řeč je o Datamanii v plné palbě, to znamená 100GB balíček mobilních dat, který se obnovuje každý měsíc za 299 Kč.

Kromě tohoto časově exkluzivního balíčku totiž O2 nabízí ještě dvojici základních SIM Datamanie: variantu s 3 GB dat a 100 volnými minutami do všech sítí, popřípadě variantu se 7 GB každý měsíc. Cena je opět stejná: 299 Kč každý měsíc. 

100GB Datamanie bude dražší

Aktuálně tedy není možné 100GB SIMku u O2 pořídit, byla však oznámena nepříjemná změna pro zákazníky, kteří si kartu stihli pořídit v zimě a nyní 100GB balíček využívají. Portál Mobil.iDNES.cz informuje o tom, že Datamanie O2 se zákazníkům zdraží.

Operátor podle zdroje upozorňuje klienty SMS zprávou, ve které stojí, že počínaje 8. červnem dojde ke zvýšení ceny z dosavadních 299 Kč na 349 Kč. To znamená, že uživatel bude muset mít každý měsíc na kartě připravenou částku o 50 korun vyšší než doposud.

O2 sice zatím oficiálně nevydalo k tomuto zdražení žádnou zprávu, redakci Mobil.iDNES.cz však potvrdilo, že ke zdražení 8. června skutečně dojde. „Abyste mohli data i dál bez starostí používat, upravíme k uvedenému dni nastavenou částku automatického dobíjení kreditu z platební karty na 350 Kč,“ uvádí operátor.

Důležité je dodat, že zdražení se týká pouze časově exkluzivní 100GB datové SIM. Dvou výše zmíněných běžných tarifů Datamanie se zvýšení ceny netýká, ty zůstávají s cenou na 299 Kč měsíčně. O 50 korun si připlatí pouze uživatelé rekordní 100GB Datamanie.

Zdroj: Datamanie O2, iDNES

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení