Menu

Očekávané hry od Microsoftu se odkládají: kdy vyjde Starfield a Redfall?

16.05.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Očekávané hry od Microsoftu se odkládají: kdy vyjde Starfield a Redfall?

Očekávané hry od Microsoftu se odkládají: kdy vyjde Starfield a Redfall? | foto: Arkane, Bethesda

Fanoušci vyhlíželi očekávané hry Starfield a Redfall od Microsoftu již tento rok, jak bylo přislíbeno. Ve čtvrtek minulý týden však dorazila hořká zpráva přímo od vývojářů z Bethesdy – obě hry ještě potřebují péči, a tudíž budou odloženy. Kdy obě novinky vyjdou?

Na herní konferenci E3 pro rok 2021 Microsoft velkolepě oznámil akvizici společnosti Bethesda, která několik her sama vyvíjí, spravuje ale i další vývojářské týmy, jako třeba studio Arkane (Dishonored, Deathloop). A v kontextu zmíněné akvizice rovnou americký gigant oznámil dvě nové AAA videohry, které zamíří (minimálně ze začátku) exkluzivně na PC a konzole Xbox.

V první řadě půjde o novou RPG vesmírnou akci přímo od studia Bethesda, které má na kontě takové legendy s otevřeným světem, jako je série The Elder Scrolls či post-apokalyptický Fallout. Starfield se odehrává v alternativní realitě, kde lidstvo po 300letém vývoji začíná osidlovat další planety. Přislíben je enormní open-world s mnoha planetami a solárními systémy k objevování, včetně dalších civilizací.

Starfield i Redfall dorazí až za rok

thumbnail-bethesda-odklad-redafll-starfield-bethesda-twitter

| Zdroj: Bethesda / Twitter @bethesda

Hra měla původně vyjít v magické datum 11. 11. 2022, nicméně nestane se tak. Odložení se bohužel dotkne i druhého očekávaného videoherního počinu, a sice kooperativní multiplayer z pohledu první osoby Redfall. V ní máte za úkol se svým týmem bojovat za soumraku proti vampírům, kteří terorizují svět po zániku nám známé civilizace.

Ještě do středy 12. května se s oběma tituly počítalo na podzim letošního roku. Zástupci Bethesdy však na svém oficiálním twitterovém účtu oznámili, že datum vydání muselo být odloženo na zatím velmi abstraktní “první polovinu roku 2023”. Nijak zásadně odklad odůvodněn nebyl. Došlo pouze na ujištění, že vývojáři chtějí hry vydat v perfektním stavu, tudíž ještě potřebují čas na práci.

Na závěr svého dopisu tvůrci ještě podpořili fanoušky v čekání s tím, že brzy budou blíže odhaleny jednotlivé herní mechaniky a dočkáme se snad i pořádných záběrů přímo z hraní, protože kupříkladu ze Starfieldu zatím hráči neviděli ani vteřinku; nepočítáme-li trailer v herním enginu.

Zdroj: Bethesda / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení