Menu

Ochrana soukromí v chatovací službě WhatsApp

18.03.2018 14:01 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Ochrana soukromí v chatovací službě WhatsApp

Ochrana soukromí v chatovací službě WhatsApp | foto: CHIP

Pokud nechcete, aby se vašim kontaktům v aplikaci WhatsApp zobrazovalo, kdy jste byli naposledy aktivní, jednoduše deaktivujte funkci »Naposledy viděn/a« na svém smartphonu.

Provedete to tak, že se dostanete do »Nastavení« (ikona tří teček), dále do »Účet | Soukromí«. U »Naposledy viděn/a« změňte nastavení z »Všichni« na »Nikdo«. Jakmile je toto nastavení aktivní, vaše kontakty už nebudou mít přehled o tom, zda jste připojeni a kdy jste byli on-line na WhatsAppu.

whatsapp2-nahled

Pro ochranu vašeho soukromí je důležité i to, aby nikdo nemohl zjistit vaši polohu. Místo své aktuální polohy můžete také sdílet pozměněnou, případně nějakou neškodnou lokalitu. Jestliže chcete takto získat digitální alibi, deaktivujte polohu Google v nastavení svého smartphonu. Otevřete v »Nastavení« volbu »Možnosti pro vývojáře«. Zde najdete i položku »Vybrat aplikaci k simulování polohy«. Takovouto aplikaci zatím asi ve svém smartphonu nemáte, ale můžete si ji stáhnout.

fakegps1-nahled

V obchodě s aplikacemi jich najdete mnoho. Stačí do vyhledávání zadat „My fake location“ nebo „Fake location“ a vyhledá se jich opravdu hodně.  Pak stačí vybrat tuto aplikaci v části »Vybrat aplikaci k simulování polohy« a vaše poloha pak nebude určena prostřednictvím GPS, ale polohu si budete moct vybrat sami. Například v aplikaci WhatsApp poté můžete odeslat falešnou polohu, kterou si předem nastavíte v aplikaci pro simulaci vaší GPS polohy. Některé aplikace umí simulovat i pohyb.

fakegps2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení