Menu

Ochranu webu

01.07.2010 11:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ochranu webu

Ochranu webu | foto: CHIP

Kombinace technologií a řešení pro zabezpečení webu: Společnost McAfee oznámila celosvětovou dostupnost služby McAfee SaaS Web Protection.


Toto nové řešení pro zabezpečení webu je poskytováno formou SaaS (Software-as-a-Service, software jako služba). Kombinuje v sobě komplexní funkce a možnosti reportování vhodné pro podniky spolu s masivně škálovatelnou a multiplatformní architekturou, kterou nabízí firma MX Logic. Nová služba založená na technologii cloud computingu bude chránit firmy před malwarem a dalšími hrozbami šířícími se z webu. Pro její nasazení nejsou nutné žádné předběžné požadavky. Služba SaaS Web Protection poskytuje vysokou úroveň ochrany pomocí informací získávaných ze sítě McAfee Global Threat Intelligence. Tato síť celosvětově využívá milionů senzorů zaznamenávajících hrozby, jež pak analyzuje 350, na plný úvazek, zaměstnaných bezpečnostních expertů. Díky tomu je možné poskytovat zákazníkům v reálném čase (a dokonce dopředu) informace o hrozbách a zajistit jim ochranu před malwarem, spamem, trojskými koni a dalšími bezpečnostními hrozbami, které se šíří prostřednictvím Internetu.

Služba McAfee SaaS Web Protection dokáže kromě vysoké míry ochrany také snížit počáteční náklady i náklady na správu a průběžnou údržbu celého řešení. Organizace s mnoha pobočkami nebo s omezenými zdroji na IT mohou toto řešení rychle nasadit – jednoduše  přesměrují webový provoz do datového centra společnosti McAfee, a umožní tak řešení McAfee SaaS Web Protection úplné řízení ochrany. Služba tak poskytuje organizacím okamžitou a spolehlivou ochranu jejich sítě bez nutnosti instalace jakéhokoliv hardwaru nebo softwaru.

Hlavní fakta o řešení McAfee SaaS Web Protection   

Řešení McAfee SaaS Web Protection nyní nabízí:   

•    Komplexnější reportování: Firmy vyžadují škálovatelné a komplexní reportování, jež jim umožní porozumět fungování jejich webovému provozu a hrozbám, které představuje. Řešení McAfee SaaS Web Protection poskytuje organizacím potřebné nástroje. Firemní oddělení IT může s jejich pomocí snadněji identifikovat trendy, objevit potenciální problémy a analyzovat bezpečnostní hrozby.
•    Zjednodušené řízení a vynucování politik: Nová služba nabízí automatické prosazení přijaté bezpečnostní politiky, omezuje právní rizika podnikání a zlepšuje produktivitu zaměstnanců. Organizace politik firmám také umožní granulárně řídit zabezpečení
a používání webu.
•    Včasná ochrana: Hrozby jsou zablokovány v cloudu ještě předtím, než se dostanou do zákazníkovy sítě. Technologie McAfee TrustedSource využívá rozsáhlých znalostí
o jednotlivých entitách působících na Internetu i o neustále se vyvíjejícím světě hrozeb. Na tomto základě vylepšuje filtrování webu pomocí identifikace potenciálně škodlivého chování a umožňuje organizacím dynamické blokování těchto hrozeb v reálném čase.
•    Rychlé nasazení a neomezená škálovatelnost: Řešení SaaS Web Protection je postaveno na masivně škálovatelné multiplatformní architektuře, jež podle společnosti McAfee v současnosti předčí všechny konkurenty. Proto může být toto řešení rychle nasazeno kdekoliv na světě a lze je zprovoznit pro neomezený počet uživatelů bez jakéhokoliv snížení výkonu. Rozsáhlá síť datových center společnosti McAfee zajišťuje maximální rychlost a redundanci.
•    Vzdálená ochrana: Řešení McAfee SaaS Web Protection také poskytuje stejnou úroveň zabezpečení webu vzdáleným pobočkám a mobilním uživatelům. Bezpečnostní politiky firmy lze díky tomu centrálně spravovat a vynutit pro všechny uživatele včetně těch, kteří pracují za firemním firewallem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení