Menu

OD Kotva testuje technologii iBeacon

05.11.2014 23:39 | Karel Kovar + Přidat komentář
OD Kotva testuje technologii iBeacon

OD Kotva testuje technologii iBeacon | foto: CHIP

Technologii iBeacon – tedy systém instore majáků, které jsou schopny komunikovat s mobilními zařízeními ve svém okolí – testuje obchodní dům Kotva.

Testování nové technologie je součástí postupné rekoncepce prodejního modelu OD Kotva. Ten navazuje na finišující rekonstrukci vnitřních prostor a vychází z know-how tradičních světových obchodních domů, které rozšiřuje o prvky typické pro české podmínky. Pokud se technologie v testovacím provozu osvědčí, mohla by se po domluvě s nájemci stát jedním z důležitých marketingových kanálů.

"Partnerství s platformou Spothill je posun v hledání způsobů, jak maximálně zpříjemnit zákaznický prožitek z času stráveného v obchodním domě a nabídnout zákazníkům k nákupnímu servisu další přidané hodnoty,“ uvádí Jaroslav Petrů, generální ředitel OD Kotva. „Technologii testujeme především jako nástroj, který nám pomůže prostřednictvím zajímavých nabídek upozornit na služby obchodního domu, zlepší orientaci v obchodním domě a jeho zákazníkům nabídne maximum informací o obchodech a službách.“

„OD Kotva považujeme za důležitého strategického partnera, který nám může poskytnout cenné připomínky k provozu zařízení v rámci českého retailu,“ uvádí Ondřej Švrček, výkonný ředitel společnosti Neogenia. „Celá řada významných obchodníků, využívané podzemní parkoviště, oblíbená restaurace na terase, ale také Kotva jako historická budova, to vše nabízí využívání technologie Spothill v celé její šíři.“ 

OD Kotva patří mezi tzv. druhou generaci českých obchodních domů. Otevřen byl v roce 1975 jako příklad luxusního československého obchodního domu. Její vlastník, společnost MARKLAND Kotva, a.s. do rekonstrukce zainvestovala 100 milionů korun a v následujících letech si přeje zainvestovat dalších 200 milionů. Rekoncepce obchodního modelu bude probíhat v rámci filozofie slow-shoppingu, který má OD Kotva více přiblížit zákazníkům z vyšší střední a vyšší třídy.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení