Menu

Odhalen nečekaný patent Samsungu: tak by měly vypadat budoucí modely Galaxy

08.02.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Odhalen nečekaný patent Samsungu: tak by měly vypadat budoucí modely Galaxy

Odhalen nečekaný patent Samsungu: tak by měly vypadat budoucí modely Galaxy | foto: LetsGoDigital

Na internetu se objevily informace o patentu Samsungu, které ukazují nový inovativní přístup k řešení fotoaparátu smartphonu. Zobrazují možnost využít hlavní objektiv fotoaparátu i ve funkci čelní čočky pro pořizování selfie.

Mnoho výrobců smartphonů už dříve hledalo způsoby, jak uživatelům nabídnout možnost fotit selfie, aniž by museli narušit displej zařízení zářezem nebo otvorem pro přední objektiv. Podle informací serveru LetsGoDigital přišel s novým nápadem Samsung, který řeší čelní focení originálním způsobem.

V lednu podal korejský výrobce patent, který zobrazuje modul fotoaparátu jako vysouvací s možností rotace. Zařízení s touto koncepcí by měla na zadní straně trojnásobný objektiv, ale žádný samostatně vyhrazený fotoaparát pro čelní focení.

Místo toho by byl použit mechanizmus, který by umožňoval hlavní kameře vysunutí z těla smartphonu a poté otočení o 180°. S touto funkcí by mohla zastoupit funkci selfie fotoaparátu. Dva ze tří modulů by tedy zůstaly pevně v těle zařízení a jedním objektivem by se pořizovaly selfie snímky.

Jak by to mohlo vypadat v praxi ukazují renderované vizualizace od LetsGoDigital.

Otočný vysouvací objektiv: technologie má mnoho výhod

samsungpatent

Nový patent Samsungu: hlavní objektiv fotoaparátu lze díky otočnému mechanizmu použít také jako přední pro focení selfie. | Zdroj: LetsGoDigital

Tato technologie by pro uživatele měla velkou výhodu: mimo jiné by se výrazně zvýšila kvalita selfie fotek. Design také vypadá dobře a obejde se bez zářezů a dalšího narušení displeje, které známe z koncepce pevného selfie fotoaparátu. Teoreticky by řešení umožnilo vysunutí dokonce všech tří objektivů. Patent ale prozatím ukazuje jen jeden, který lze použít pro čelní focení.

Podle patentové dokumentace by vysouvací systém fungoval zcela automaticky. Umožňuje to malý motor v těle zařízení.

Je samozřejmě těžké předpovídat, zda se inovativní řešení uplatní i v praxi. Galaxy A80, který pracoval s podobnou technologií už v roce 2019 ukázal, že Samsung se o využití hlavního objektivu ve funkci čelního fotoaparátu vážně zajímá.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.