Menu

Odolné 12" Chromebooky pro použití v učebnách

07.02.2019 16:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Odolné 12" Chromebooky pro použití v učebnách

Odolné 12" Chromebooky pro použití v učebnách | foto: CHIP

Společnost Acer představila své první 12" Chromebooky určené pro studenty a zákazníky ze vzdělávacího sektoru, Acer Chromebook Spin 512 a Acer Chromebook 512.

Nové Chromebooky se mohou pochlubit poměrem stran 3:2, který je podobný jako poměr stran v knihách, mobilních médiích či jako pro používání pera a papíru. 360° panty konvertibilního modelu Acer Chromebook Spin 512 (R851TN) umožňují studentům využívat displej překrytý antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass ve čtyřech režimech: notebook, tablet, displej a stan. Přiložený dokovatelný EMR (Eletro-magnetic Resonance) stylus umožňuje přirozené vytváření poznámek a skicování, přičemž jej lze pohodlně vložit do připraveného slotu v zařízení. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) se může pochlubit tradiční notebookovou konstrukcí bez nebo s možností dotykového ovládání.

Nové displeje Chromeboků Acer se mohou pochlubit poměrem stran 3:2 zvyšujícím produktivitu práce pro 18 % více prostoru na výšku v porovnání s obdobně širokým displejem s poměrem stran 16:9. Výsledkem je, že studenti na displeji uvidí více textu, mapy, fotografie a školní úlohy v jediném zobrazení. 12" HD+ displeje mají rozlišení 1366 × 912 px a využívají technologii IPS4. Navíc díky vyššímu displeji snáze uvidí více obsahu a budou si moci přečíst celé webové stránky odshora dolů.

Tyto Chromebooky Acer díky čtyřjádrovému procesoru osmé generace Intel Pentium Silver N5000 nebo čtyřjádrovému Intel Celeron N4100 rychle nabíhají pro efektivnější práci studentů a potřebují méně energie, přitom poskytují více výkonu. Graficky náročné projekty budou v učebnách plynulejší a rychle reagující software udrží krok s pozorností studentů. Kromě toho nabízí Chromebook 512 dvoujádrový procesor Intel Celeron N4000.

Acer Chromebook 512 lze otevřít do plného úhlu 180°, aby ležel naplocho na stole pro sdílení s ostatními studenty během výuky či pro školní projekty. Navíc má Chromebook 512 mechanicky ukotvené klávesy, které se obtížně vyjímají, díky čemuž se tento Chromebook hodí do sdílených prostředí školních tříd.

Acer Chromebook Spin 512 je vybaven 8Mpx do prostoru směřující kamerou na víku, zatímco verze s klasickou konstrukcí má volitelnou 5Mpx kameru, takže studenti mohou zachycovat kvalitní obrázky a videa pro své projekty. Studenti také mohou pro spojení s ostatními během videohovorů a Google Hangoutů využívat webkameru Acer HD nacházející se nad displejem.

Nový Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 splňují nejpřísnější vojenské standardy MIL-STD 810G, takže odolají pádu z výšky až 122 cm a zvládnou až 60kg zátěž směřující dolů, a to díky zesílené konstrukci a nárazníku tlumícímu nárazy. Kromě toho byly tyto nové Chromebooky Acer navrženy pro používání mladšími dětmi; byly certifikovány tak, aby splňovaly dvojici předních bezpečnostních standardů pro hračky: ASTM F963-16 a UL/IEC 60950-1.

Klávesnice je odolná vůči polití vodou. Odtokový systém odvádí vodu pryč od vnitřních komponent do spodní části šasi a poskytuje tak ochranu proti polití vodou o objemu až 330 ml. Kromě toho je klávesnice snadno servisovatelná lokálním IT oddělením a touchpad je odolný vůči vlhkosti.

Dotykový displej notebooku Acer Chromebook Spin 512 je překrytý antimikrobiálním sklem Corning Gorilla Glass, které je jak odolné vůči poškrábání, tak vůči bakteriím. Ideální pro studenty, kteří Chromebook mezi sebou sdílejí nebo jej v průběhu dne využívají v různých prostředích.

Studenti se mohou připojit k internetu prostřednictvím Intel Wireless-AC 2x2 802.11ac MU-MIMO pro rychlé a spolehlivé gigabitové Wi-Fi připojení. MU-MIMO je standard, který nabízí vyšší přenosové rychlosti a poradí si s vícero připojenými zařízeními najednou.

Periferní zařízení lze připojit přes Bluetooth 5.0 nebo do dvou portů USB 3.1 Type-C Gen 1, které lze využít k nabíjení Chromebooku i jiných produktů, rychlému až 5Gb/s přenosu dat a připojení externího monitoru. Acer Chromebooky jsou také vybaveny dvěma porty USB 3.0.

Chromebook Spin 512 obsahuje dokovatelný Wacom EMR stylus, který studentům umožňuje vytvářet poznámky, tvořit projekty, zachycovat nápady a komunikovat s aplikacemi a webovými stránkami snadno a přirozeně. Chcete-li jej uchovávat v bezpečí, stačí stylus pohodlně uložit do připraveného slotu.

Acer Chromebook Spin 512 i Chromebook 512 se mohou pochlubit až 12hodinovou výdrží na baterii.

IT správci mohou snadno provádět aktualizace, konfigurovat aplikace, využívat rozšíření a politiky a další možnosti díky na webu založené správě6, s níž se Chromebooky snadno nasazují i spravují. Uchycení pro zámky Kensington umožňují zajištění Chromebooků proti krádeži například v laboratořích.

Studenti budou neustále v bezpečí, protože je systém Chrome OS automaticky aktualizován a chráněn před měnícími se online hrozbami, jako jsou viry a malware. Rodiče mohou do Chromebooků nainstalovat aplikaci Family Link, která usnadňuje nasazení základních digitálních pravidel pro jejich děti zkoumající internet. Rodiče mohou nastavit denní časové limity obrazovky, přizpůsobit seznam webových stránek a aplikací, které jejich děti mohou používat, a dokonce i spravovat účet Google svého dítěte a v případě potřeby v Chromebooku vzdáleně uzamknout sledované účty.

Zařízení Acer s operačním systémem Chrome OS podporují přihlášení více uživatelů, takže se každý student může přihlásit ke svému jedinečnému účtu. Uložení na Disku Google chrání soubory, dokumenty a fotografie bezpečně uložené v cloudu a zajišťuje, že je k dispozici vždy nejnovější verze.

Nastavení usnadnění přístupu se synchronizují v jakémkoli zařízení s operačním systémem Chrome OS tak, aby studenti mohli přecházet mezi sdílenými zařízeními nebo se přihlásit doma pomocí svého účtu Gmail for Education a automaticky si nastavení přístupu aktualizovat. Také tyto nové Chromebooky plně podporují Google Play, takže studenti budou mít přístup k Android a webovým Chrome aplikacím pro výuku, výzkum, zábavu a další činnosti.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení