Menu

Odolné externí disky

09.02.2018 11:54 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odolné externí disky

Odolné externí disky | foto: CHIP

Externí disky Adata HD710M Pro a HD710A Pro mají odolný design a ochrání vaše data podle armádních standardů - překračují požadavky normy IP68. Nabízejí kapacitu až 2 TB a rychlé rozhraní USB 3.1.

Společnost Adata Technology představila dva nové odolné externí pevné disky HD710M Pro a HD710A Pro. Oba modely se vyznačují odolným designem. Ochrana proti prachu a vlhkosti překračuje požadavky normy IP68, disky vydrží nárazy podle armádních standardů. To v praxi znamená, že disky jsou neproniknutelné pro drobné prachové částice nebo vlhkost. Vydrží dva metry pod vodou po dobu 60 minut, aniž by je to nějak poškodilo. Třívrstvá konstrukce zajišťuje pevným diskům příkladnou odolnost proti otřesům a nárazům. Disky prošly důkladnými testy, při nichž se zkoušely pády na 26 různých bodů dopadu. Oba disky přežijí pád z výšky 1,5 m.

15-h-hd710a-1-nahled

HD710M Pro i HD710A Pro jsou vybaveny senzory otřesů, které umí detekovat vibrace. Když jsou vibrace příliš silné a pevný disk zrovna pracuje, rozsvítí se varovná červená LED dioda. Disk v tom případě automaticky aktivuje svůj ochranný systém, aby zabránil poškození. Kromě toho může být HD710M Pro doplněn o přídavný voděodolný obal. HD710A Pro je vybaven systémem Apple HFS+ a podporuje Apple Time Machine.

HD710M Pro i HD710A Pro nabízejí kapacitu až 2 TB a vysokorychlostní rozhraní USB 3.1. V České republice budou disky dostupné během února za doporučenou koncovou cenu 1699 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení