Menu

Odolný dron

14.09.2016 10:30 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odolný dron

Odolný dron | foto: CHIP

H31 je označení pro vodě a nárazu odolný dron o který se podle výrobce nemusíte bát. Váží jen 74 gramů a vydrží asi 10 minut ve vzduchu.

Společnost Satomar uvedla na trh první odolný dron - H31. S tímto voděodolným a nárazuvzdorným dronem se nemusíte bát toho, že se vám hned rozbije. Vydrží nárazy, potopení i nešetrné zacházení. Jeho elektronika ho zachová v rovnováze dokonce i tehdy, kdy dojde k poškození nebo dokonce odlomení části vrtule. O stabilitu se stará vestavěný gyro senzor, který dokáže vyrovnat i poškození.

jjrc-h31-05-nahled

Dronu nevadí ani přistání na vodní hladině, a to dokonce jeho ponoření. Jako součást balení je k dispozici sada náhradních vrtulí. Jde malý dron s rozměry 29 x 29 x 9 cm a hmotností 74 gramů. Snadno ho tedy vložíte do menšího zavazadla. I dálkový ovladač je zkonstruován ve stejně odolném duchu. Napájen je dvěma mikrotužkovými bateriemi AAA a má dosah až 60 metrů. Jakmile elektronika zjistí, že dron opustil tuto vzdálenost, nebo došlo z jiného důvodu k přerušení ovládacího signálu, je spuštěn automatický záchranný systém, který zabrání nekontrolovanému pádu a zajistí bezpečné přistání. Vestavěná baterie zajišťuje dobu letu 10 minut a nabíjí se přibližně 90 minut.

Dron H31 je na našem trhu k dispozici v zelené a bílé barvě na serveru Superveci.cz a u dalších prodejců za koncovou cenu 1 899 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení