Menu

Odolný kompakt Fujifilm XP140

16.02.2019 13:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odolný kompakt Fujifilm XP140

Odolný kompakt Fujifilm XP140 | foto: CHIP

Fujifilm pokračuje ve vývoji řady fotoaparátů Fujifilm XP - výsledkem je nový model XP140. Váží jen 207 g a je odolný vůči prachu, vodě (až do hloubky 25 m), nárazu (do 1,8 m) a odolá i teplotám až do -10 °C.

Fotoaparát Fujifilm XP140 se chlubí odolným designem a stavbou. Využívá 16,4 Mpx back-illuminated CMOS senzor a nový procesor. Jako první model z této řady dokáže zaznamenat video v kvalitě 4K a je také vybaven mnoha automatickými funkcemi jako rozpoznávání hlavního snímaného objektu. Funkce detekce očí je užitečná při fotografování portrétů, kdy dochází k automatickému zaostření na oči osoby.

Objektiv fotoaparátu nabízí 5x zoom, má rozsah 28 – 140 mm (F3,9-F4,9) a optickou stabilizaci obrazu. XP140 má maximální citlivost ISO 12800 (o 1EV víc než jeho předchůdce), díky čemuž vznikají podle výrobce ostré snímky i v podmínkách s nízkou intenzitou světla. Fotoaparát disponuje 17 variantami pokročilých filtrů včetně „Rich&Fine“ a „Monochrome (NIR)“, které můžete vybírat v novém uživatelském rozhraní.

Fotoaparát je vyvinut do náročných outdoorových podmínek, disponuje lepším tvarem pro případy manipulace jednou rukou a dvojitým zámkem baterie. Nemusíte si dělat starosti s vodou, pískem a pádem. Energeticky nenáročné párování pomocí Bluetooth umožňuje přenášet fotografie do chytrých telefonů nebo tabletů. Technologie také synchronizuje informace o čase a místě z vašeho zařízení a připojuje je k fotografiím. Díky aplikaci „FUJIFILM Camera Remote“ je také možné pořizovat snímky na dálku. Fotografie můžete také přenést z fotoaparátu přímo do instax Share tiskárny pro chytré telefony.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení