Menu

Odstranění otravných prvků na webových stránkách kliknutím myší

26.12.2018 14:37 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstranění otravných prvků na webových stránkách kliknutím myší

Odstranění otravných prvků na webových stránkách kliknutím myší | foto: CHIP

Nežádoucí prvky na webových stránkách můžete odstranit pouhým kliknutím myší, pokud si nainstalujete rozšíření The Printliminator do prohlížeče Chrome. 

Rychle tak vyřešíte například problém s otravným reklamním bannerem, ale rozšíření je užitečné i v případě, kdy si budete chtít webovou stránku vytisknout a zajímavá vás pouze text. Do adresního řádku internetového prohlížeče Chrome zadejte „chrome://apps/“ a následně vyberte Obchod Chrome s rozšířeními. Do okénka „Hledat v obchodě“ zadejte »Printliminator« a doplněk nainstalujete kliknutím na tlačítko »Přidat do Chromu«. Následně se vám v panelu symbolů v pravé horní části vedle adresního řádku objeví nová ikona tohoto rozšíření. Aplikaci Printliminator aktivujete pouhým kliknutím na tuto ikonu. Poté už můžete kliknout na nežádoucí objekt na webové stránce, například reklamu nebo obrázek, a ten z webové stránky zmizí. Akci můžete opakovat několikrát a můžete využít i klávesové zkratky. Jejich seznam se zobrazí po kliknutí na ikonu Printliminator. Zde máte i možnost vrátit změny pomocí tlačítka »Undo last«, případně pomocí tlačítka »Remove graphics« můžete ze stránky odstranit veškerou grafiku a zůstane na ní jen text. Upravenou stránku můžete poslat k tisku pomocí tlačítka »Send to print«.

printlim3-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení