Menu

Odstraňte prohlížeč z Hlavního panelu a nabídky Start

18.08.2017 15:55 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstraňte prohlížeč z Hlavního panelu a nabídky Start

Odstraňte prohlížeč z Hlavního panelu a nabídky Start | foto: CHIP

Internetový prohlížeč Microsoft Edge, nástupce Internet Exploreru v systému Windows 10, je do tohoto operačního systému poměrně hluboce integrován. Prohlížeč tedy nemůžete ze systému odinstalovat, ale pokud ho nepoužíváte, můžete ho alespoň odstranit z dosahu vaší pozornosti. 

Jestliže chcete ikonu prohlížeče Edge odstranit pouze z hlavního panelu, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vyberte příkaz »Odepnout tento program z hlavního panelu«. Chcete-li odstranit dlaždici prohlížeče z nabídky Start, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte příkaz »Odepnout od Startu«. Ve stejné kontextové nabídce najdete i možnost odstranit ikonu z Hlavního panelu a »Vypnout aktivní dlaždici«. Pokud byste chtěli někdy později internetový prohlížeč Edge použít, najdete ho snadno v nabídce Start přes položku »Všechny aplikace«, nebo ho vyhledáte pomocí »Prohledat Windows«. Ikonu aplikace můžete také později umístit do nabídky Start i na Hlavní panel.

edge1

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení