Menu

Omezení cloudu Samsungu: uživatelé by měli reagovat, aby se vyhnuli ztrátě dat

14.06.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Omezení cloudu Samsungu: uživatelé by měli reagovat, aby se vyhnuli ztrátě dat

Omezení cloudu Samsungu: uživatelé by měli reagovat, aby se vyhnuli ztrátě dat | foto: Brooke Cagle/Unsplash

Pro mnoho uživatelů zařízení od Samsungu jde o alternativu k Disku Google, Microsoft Drive a podobným službám cloudových úložišť: Samsung Cloud nabízí možnost ukládání vlastních souborů.

Služba bude ale brzy omezena. Uživatelé by se na to měli včas připravit, aby nepřišli o své fotografie a videa.

U mnoha zákazníků se výrobce Samsung postaral o velké překvapení. Korejská firma v únoru oznámila, že ukončuje provoz části svých cloudových služeb. Důsledky to bude mít zejména pro uživatele smartphonů Samsung, kteří si ukládají své fotky a videa do služby Samsung Cloud.

Dotčení zákazníci už mohli od Samsung obdržet e-mail, který firma rozesílala v průběhu víkendu. Výrobce v něm informuje, že "...aktualizuje svůj plán, týkající se ukončení funkcí Synchronizace Galerie a úložiště Drive pro Moje soubory." Aby měli zákazníci dostatek času na migraci nebo stažení svých dat, byl tento termín posunut o tři měsíce. Pokud patříte k uživatelům, kteří mají své fotky a videa v Samsung Cloudu stále uložené, jsou pro vás důležité následující dva termíny.

Samsung Galerie, Drive a Prémiové předplatné: tyto termíny by měli mít uživatelé na paměti

samsungservice

Pokud uživatelé úložiště Samsung Cloud nechtějí přijít o svá data, měli by v průběhu několika příštích měsíců reagovat. | Zdroj: Dariusz Sankowski/Pixabay

1. srpen 2021: konec zbývajících možností synchronizace Galerie a Drivu, a konec podpory automatické migrace do služby OneDrive. K uvedenému datu Samsung také provede automatické ukončení placených plánů a vrácení provedených plateb k tomuto datu.

30. září 2021: konec podpory stahování obsahu. Fotografie a videa, která zůstanou na datovém úložišti, už nebude možné ukládat na lokální úložiště.

Tento časový harmonogram platí pro zákazníky Skupiny 1, kam patří i Česká republika. Více informací o plánovaných úpravách služby Samsung cloud se můžete dozvědět i na webových stránkách výrobce support.samsungcloud.com v příspěvku s názvem "Oznámení o ukončení služby Samsung Cloud Synchronizace Galerie/Drive".

Pokud zákazníci nebudou reagovat včas, o svá data mohou přijít

Špatnou zprávou je, že od 30. září 2021 začne Samsung všechny fotografie a data, uložená v cloudu, mazat. Ti kdo nezareagují včas a nepřenesou si své soubory do jiné cloudové služby, nebo je nestáhnou na lokální úložiště, o svůj uložený obsah mohou nenávratně přijít.

Automatický přenos dat do služby OneDrive od Microsoftu je možné využívat až do 31. července. Co je důležité, pokud si vyberete tuto možnost, budou všechna synchronizovaná a uložená data Samsung Cloud Galerie a Drive po dokončení přenosu ze služby Samsung Cloud odstraněna. Pokud se místo toho rozhodnete data uložená v cloudu stáhnout, budete mít ke všem souborům, uloženým v online úložišti Samsungu, přístup od okamžiku zadání této volby ještě dalších 60 dnů, nejdéle ale do 30. září. Poté budou všechna data ze služby Samsung Cloud neobnovitelně smazána.

Od konce září bude Samsung Cloud k dispozici pouze ve zmenšené verzi. Pak bude možné ukládat pouze obsah méně náročný na data, jako jsou poznámky, kontakty nebo záznamy v kalendáři. Takový obsah uživatelé budou moci synchronizovat i v budoucnu, a to například když přejdou ze staršího telefonu na nový smartphone od výrobce Samsung.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení