Menu
CHIP Speedtest

Omezení výroby: nový špičkový smartphone od Samsungu nesplnil očekávání

05.11.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Omezení výroby: nový špičkový smartphone od Samsungu nesplnil očekávání

Omezení výroby: nový špičkový smartphone od Samsungu nesplnil očekávání | foto: Samsung

Samsung je jedním z velmi úspěšných výrobců smartphonů. Nicméně od nejnovějšího špičkového modelu své produkce čekal více. Výrobce reaguje na nedostatek poptávky a snižuje objem výroby.

Přibližně tři měsíce po představení novinky musí Samsung spolknout hořké sousto: Galaxy Note 20 se místo prodejního trháku prozatím projevuje spíš jako propadák.

Zpočátku to pro nový model smartphonu se stylusem vypadalo docela nadějně. Model Note 20 byl při uvedení na trh stále docela žádaný. Úspěch se však projevil jako krátkodobý. Samsung proto učinil první kroky.

O Galaxy Note 20 není očekávaný zájem: Samsung snižuje výrobu

samsungflop1

Řadě Galaxy Note 20 se prozatím nepodařilo před konkurencí prosadit. | Zdroj: Samsung

Podle informací korejského zpravodajského serveru Samsung v průběhu října snížil produkci nového modelu smartphonu o třetinu. V plánu bylo vyrobit přibližně 900 000 kusů zařízení řady Note 20, nakonec to bylo ale jen 600 000 kusů.

Obzvlášť překvapivá je skutečnost, že dražšího modelu Note 20 Ultra Samsung vyrobil dvojnásobek ve srovnání s levnější verzí. Zdá se ale, že obecný trend jde jiným směrem.

Samsung profituje na střední třídě

samsungflop2

Oproti drahým vlajkovým lodím se dobře prosazuje model Galaxy A51. | Zroj: Samsung

Za silným růstem prodejů ve skutečnosti nejsou špičkové modely z řad Galaxy S20 nebo Note 20. Za úspěchem značky ve třetím čtvrtletí roku jsou především zařízení z kategorie střední třídy. Například Galaxy A51 je v roce 2020 doposud nejprodávanějším smartphonem s operačním systémem Android.

I v TOP 10 nejprodávanějších smartphonů v prvním pololetí roku 2020 se umístil pouze jediný model od Samsungu. A51 byl na druhém místě za vedoucím iPhone 11 od Apple.

Skutečnost, že v top řadě Note 20 je více poptávaný dražší model, je s uvedeným trendem trochu v rozporu. Přesto se ale nabízí dobré vysvětlení: zákazníci, kteří volí vlajkovou loď výrobce, si už raději připlatí a dopřejí to nejlepší z nejlepšího. Je to pochopitelné. Každý, kdo se rozhodne utratit přes 25 tisíc za mobil, už chce to nejlepší technické vybavení.

mohlo by vás také zajímat: velký srovnávací přehled smartphonů od testovací laboratoře chipu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.