Menu

Online databáze firem a živnostníků Merk.cz zdarma zpřístupňuje svoje API

15.10.2015 12:29 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Online databáze firem a živnostníků Merk.cz zdarma zpřístupňuje svoje API

Online databáze firem a živnostníků Merk.cz zdarma zpřístupňuje svoje API | foto: CHIP

API rozhraní má zjednodušit práci uživatelům s webovými formuláři. 

Společnost Imper, provozovatel služby Merk.cz, uvádí na trh nové API rozhraní určené pro provozovatele webových služeb, e-shopů, aplikací pro chytrá zařízení či jiné systémy. Jeho funkce spočívá především v automatickém doplnění formulářových polí podle vyplněné e-mailové adresy nebo IČ společnosti. Formulář se tak stává plně integrovaným s databází Merk.cz, která konsoliduje údaje o firmách v ČR. Základní služba je zdarma.

API rozhraní má zjednodušit práci uživatelům s webovými formuláři. Často jsou totiž nuceni vyplňovat veškeré údaje o firmě manuálně. Díky implementaci tohoto řešení postačí vyplnění jednoho z údajů názvu společnosti nebo IČ a zbylá data, jako jsou DIČ, sídlo firmy nebo adresa webové prezentace, se vyplní automaticky z databáze firem Merk.cz. API je již integrováno s CRM Dynamic, Sugar CRM, Altrus CRM a dalšími. Provozovatelé webu pak ocení data pro segmentaci firem, které byly do formulářů zadávány, podle jejich velikosti, druhu podnikání, délky jejich existence, apod.

Na vyzkoušení a pro malé aplikace zdarma

Jednoduchý formulář s Merk API je možné si vyzkoušet zdarma na www.merk.cz. Použití zdarma je limitováno počtem vyplnění formuláře. Služba je zpoplatněna až po překročení 150 vyplnění za měsíc.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení