Menu

Operátoři zvažují vestavěné SIM

18.11.2010 13:34 | Redakce Chip + Přidat komentář
Operátoři zvažují vestavěné SIM

Operátoři zvažují vestavěné SIM | foto: CHIP

Je možné, že za dva roky už si SIMku v novém mobilu nevyměníte.

GSMA (světová asociace mobilních operátorů) ustanovila pracovní skupinu, která má do ledna 2011 rozebrat, zda by bylo možné zavést vestavěné SIM, které by se aktivovaly dálkově. Přístroje s nimi by se mohly objevit v roce 2012. (SIM je „průkazka do sítě“.)

Vestavěné SIM jsou prý potřebné k tomu, aby mobilní přístup k internetu mohly získat i zařízení jako digitální fotoaparáty, MP3 přehrávače, navigace nebo čtečky. Jsou prý potřebné také pro zavádění služeb a aplikací, jako je elektronická peněženka nebo NFC (Near Field Communication — v podstatě funkce čipových karet), a to i z důvodů bezpečnostních.

Dosavadní SIMky sice budou chodit i nadále, ale zda si i v budoucích telefonech budeme moci SIM vyměnit, anebo na nový standard přejdou všechna nová zařízení, to není ze zprávy GSMA zřejmo. Za slovy o „větší flexibilitě“ však tušíme i pohnutky nezveřejněné.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení