Menu

Opožděná inovace v Google Mapách: na co se uživatelé mohou i přesto těšit

24.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Opožděná inovace v Google Mapách: na co se uživatelé mohou i přesto těšit

Opožděná inovace v Google Mapách: na co se uživatelé mohou i přesto těšit | foto: Edgar Moran/Unsplash

Mapová služba Mapy Google se dočkala nové aktualizace. Jde o verzi aplikace pro prohlížeč, která nyní poskytuje ještě větší přehled o dříve zobrazených místech.

Mapy Google se v hojné míře používají prostřednictvím příslušných aplikací v mobilních systémech Android a iOS. Ale i verze pro prohlížeč má co nabídnout. Google pro ni nyní představil novou funkci.

Jde vlastně o historii míst, na které jste naposledy klikli. Jde to najít pod názvem »Dock to bottom«. Pokud kliknete na určité místo, zobrazí se modré tlačítko, které jej umožňuje přidat do seznamu v dolní části obrazovky.

Google Maps: novinka je momentálně stále ve fázi testování beta verze

docktobottom

| Zdroj: seroundtable.com

Jak by měla funkce nakonec vypadat, zatím není rozhodnuto. Google funkci stále testuje. Podle informací serveru Search Engine Roundtable, které zmiňuje ve svém příspěvku "Google Maps Dock To Bottom Feature", se nová funkce prozatím objevuje jen některým uživatelům.

Novinka by mohla být užitečná například při porovnávání restaurací, nebo pro rychlý přístup k často navštěvovaným anebo vyhledávaným místům. Jednotlivé záznamy lze ze seznamu kdykoliv odstranit. Testování už by nemělo trvat příliš dlouho, a poté by funkce měla být postupně uvolňována všem uživatelům.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení