Menu

Oprava funkce tisku v prohlížeči Firefox

22.03.2017 14:58 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Oprava funkce tisku v prohlížeči Firefox

Oprava funkce tisku v prohlížeči Firefox | foto: CHIP

Jestliže vám prohlížeč Firefox najednou odmítá vytisknout obsah webové stránky, může pro to být více důvodů. 

V první fázi řešení tohoto problému vyzkoušejte, zda situaci vyřeší aktualizace prohlížeče a ovladače tiskárny. Zkontrolujte také připojení tiskárny kabelem, případně bezdrátové připojení a vyzkoušejte tisk zkušební stránky z jiného programu. Pokud tiskárna funguje, ale Firefox netiskne, otevřete nabídku kliknutím na ikonu tří horizontálních pruhů vpravo nahoře a v otevřené nabídce klikněte na ikonu tisku. Následně klikněte na tlačítko »Tisk« a zkontrolujte, zda je pro tisk nastavena ta správná tiskárna. Jinou vyberete ze seznamu po kliknutí na »Název tiskárny«. Dále zkontrolujte nastavení v náhledu. Pokud nastavení nesedí, klikněte na »Vzhled stránky«, kde máte možnost zadat orientaci stránky a měřítko, v jakém se má stránka vytisknout. Praktické je zatrhnout volbu »Na šířku stránky«. Po kliknutí na záložku »Okraje, záhlaví a zápatí« můžete nastavit i tyto parametry. Standardně jsou okraje stránky nastaveny na12,7 mm. Nakonec zkontrolujte, zda v okně »Tisk« není nastaveno »Tisk do souboru«. V případě, že ano, zaškrtnutí zrušte.

Jestliže funkce tisku stále nefunguje, kompletně obnovte nastavení tiskárny. Do adresního řádku prohlížeče napište »about:config«, stiskněte klávesu [Enter] a následně potvrďte »Budu opatrný, slibuji!«. Poté do vyhledávacího řádku »Hledat« napište »print_printer«. Na výsledek hledání klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky vyberte »Obnovit«. Restartujte Firefox a vyzkoušejte tisk.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení