Menu

Otestujte spolehlivost starých USB flash disků

22.05.2019 13:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Otestujte spolehlivost starých USB flash disků

Otestujte spolehlivost starých USB flash disků | foto: CHIP

Na rozdíl od klasických pevných disků nemůžete o starších USB flash discích zjistit žádné informace ohledně jejich spolehlivosti pomocí S.M.A.R.T. Nějaké možnosti ale máte.

USB flash disky neposkytují žádné hodnoty S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology). Můžete je však podrobit poměrně jednoduché kontrole spolehlivosti. Na USB flash disk zkopírujte nějaký velký soubor, tedy například videosoubor. Pak zkontrolujte kontrolní součet MD5 (Message-Digest algorithm) jak na pevném disku, ze kterého jste soubor zkopírovali, tak na USB flash disku. Můžete k tomu použít praktický freewarový nástroj HashMyFiles, který naleznete na Chip DVD. Po spuštění tohoto nástroje otevřete zkopírovaný soubor pomocí ikony složky v hlavní nabídce. Hodnota md5 a další kontrolní součty se pak zobrazí v prvním sloupci. Váš USB disk by měl i nadále pracovat spolehlivě, pokud jsou hodnoty souboru na pevném disku a flash disku stejné.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení