Menu

Otočení špatně nahraného videa

25.10.2018 16:43 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Otočení špatně nahraného videa

Otočení špatně nahraného videa | foto: CHIP

Videonahrávky pořízené smartphonem mají často špatnou orientaci a přehrávají se ve špatné pozici. Často k tomu dojde tak, že uživatel mobil během nahrávání otočí z horizontální na vertikální pozici a výsledné video je pak při přehrávání přetočené.

vlc1-nahled

Rychlé řešení v tomto případě nabízí multimediální program VLC Media Player. Otevřete video v tomto programu a v hlavní nabídce vyberte »Tools« a následně »Efekty a filtry«.  V nově otevřeném okně klikněte na záložku »Efekty videa« a dále na záložku »Geometrie«. Pak už stačí v části »Převést« nastavit, jakým směrem se má video otočit, tedy například vyberete volbu »Otočit o 90 stupňů«. Zkontrolujte, zda má video správnou pozici a v případě, že už je v pořádku, klikněte na příkaz »Uložit«. Ještě upozorňujeme na to, že po převodu je potřeba nastavení v programu VLC Media Player změnit na původní hodnotu, protože program si jinak změnu zapamatuje.

vlc2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Jak video uložit i na jiné přehrávače?

    Dobrý den, super rada, akorát si uložení videa pamatuje jen VLC , jiné přehrávače ho pořád přehrávají špatně..

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení