Menu
CHIP Speedtest

Otravná závada ve Windows 10: je příčinou problémů se spouštěním programů

30.03.2020 13:30 | Jiří Palyza
Otravná závada ve Windows 10: je příčinou problémů se spouštěním programů

Máte výpadky při spuštění Office 365 a snaze spojit se s kolegy přes VPN? Pak nejste sami. Příčinou může být chyba, která je v aktuální verzi Windows 10.

Pokud pracujete z domova, potřebujete funkční připojení k internetu a správné nástroje. Patří k nim programy pro sdílení, videokonference, kancelářské nástroje s podporou spolupráce nad dokumenty, aplikace pro podporu skenování a další. O některých z nich píšeme například v našem příspěvku o nejstahovanějších aplikacích. Nejpoužívanější klasiky, ke kterým patří Teams od Microsoftu a Hangouts od Google jsou dokonce dočasně poskytovány zdarma, resp. jsou uvolněny jindy placené funkcionality.

Uživatelé ale v současnosti mohou být naštvaní na malé výpadky v připojení, které nyní komentuje Microsoft ve svém oznámení. Přiznává v něm, že jedním z důvodů těchto výpadků je chyba v systému Windows 10. Po únorovém updatu se může projevit milionům uživatelů na celém světě. Bug má vliv na zaměstnance, kteří pracují s Office 365 a VPN.

Microsoft připouští chyby ve Windows 10

Tým podpory sděluje: Zařízení, která používají ruční nebo automaticky nakonfigurovaný proxy server speciálně pro VPN mohou mít indikovaný stav omezeného nebo žádného připojení v oznamovací oblasti Windows. Tato chybová zpráva se může objevit zejména při použití VPN (při změně stavu připojit/odpojit), a také pokud se uživatelé chtějí přihlásit k internetu pomocí programů WinHTTP nebo WinInet. Navzdory funkčnímu připojení k internetu se tak nemusí spustit programy, jako např. Microsoft Teams, Office, Internet Explorer 11 a některé verze Edge.

Co lze v takovém případě udělat?

Dojde-li k podobnému problému, Microsoft každopádně doporučuje restart. V mnoha případech uživatelé ponechávají počítače při nečinnosti ve sleep modu, což šetří dlouhé doby spouštění. V případě indikované chyby se ale restart vyplatí. Rychlou opravou by měl být problém vyřešen aktualizací, která je oznámena na začátek dubna.

Mohlo by vás také zajímat: důležité updaty pro Windows 10


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení