Menu

Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení

25.03.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení

Tento software dosahuje stahovacích rekordů: koronavirus způsobuje obrovskou poptávku po nástrojích pro sdílení | foto: CHIP

Firmy poskytující nástroje pro vzdálenou plochu, sdílení a videokonference zaznamenaly v souvislosti s koronavirovou pandemií výrazný nárůst počtu stažení svých produktů. 

Zájem je především o nástroje pro podporu týmové spolupráce. Koronavirus neovlivnil pouze náš každodenní život, ale také má a bude mít ekonomické dopady včetně plošného pádu mnoha akcií. Vzhledem k riziku šíření infekce mnoho firem umožnilo svým zaměstnancům pracovat z domácích prostředí, roste proto poptávka po softwarových nástrojích pro videokonference, vzdálené plochy a mobilní sdílení.

Pro komunikaci v privátní sféře je hodně oblíbený WhatsApp, pro komunikaci mezi kolegy ale nejde o ideální nástroj. Pro týmovou koordinaci jsou také zapotřebí silnější a rychlejší nástroje, než je klasický e-mail. Jako ideální se v tomto ohledu jeví např. Microsoft Teams nebo Slack. Po jejich instalaci je pak v podstatně jedno, odkud se k nim připojíte.

Co je dobré, Microsoft i Google nyní nabízejí po omezenou dobu některé funkce svých profesionálních nástrojů zdarma, proto je lze optimálně využívat pro vzdálené sdílení a spolupráci s kolegy z prostředí domácích pracovišť.

Stáhněte si: nástroje pro vzájemnou spolupráci

teams-logo

Microsoft Teams 1.3.0

CHIP hodnotí Dobrý

Společnost Microsoft nabízí výkonné softwarové řešení pro komunikaci v týmech.

Stáhněte si
slack-logo

Slack 4.4.0

CHIP hodnotí Dobrý

Slack je komunikační software pro týmy se spoustou funkcí.

Stáhněte si

Ovládejte počítač vzdáleně: nejlepší software je k dispozici zdarma

remotetools1

AnyDesk: s dobrým internetovým připojením může být kvalita přenosu nastavena na "věrně k originálu".

Připojení vzdálené plochy umožňuje dálkové ovládání jiného počítače přes internet. To je užitečné v případech, kdy chcete někomu jinému poskytnout podporu. Nicméně dobré nástroje vám také umožní pracovat přímo na vzdáleném zařízení.

První volbou by mohl být nástroj vzdálené plochy AnyDesk. Tento nástroj je zcela zdarma pro příležitostné soukromé použití, je velmi snadno nastavitelný, umožňuje procházení adresářovou strukturou připojených počítačů a nabízí trvale vynikající výsledky, pokud jde o zpoždění a kvalitu obrazu. Co je také praktické, nástroj nabízí možnost zaznamenat aktivity realizované v průběhu vzdáleného připojení.

Teamviewer je také jedním z programů, jehož počet stažení v současné situaci narostl. Nabízí poměrně snadno použitelné řešení pro vzdálenou správu, přenos souborů a videokonference. Bezplatná verze programu by mohla být pro mnoho uživatelů dostatečná.

Stáhněte si: nástroje pro vzdálenou správu

anydeskfree-logo

AnyDesk Free 5.4.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí nástroje vzdálené plochy AnyDesk můžete sdílet obrazovku nebo ovládat další počítače.

Stáhněte si
teamviewer-logo

TeamViewer 15.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S TeamViewerem můžete ovládát počítač kolegy přímo přes internet - včetně funkce audio a video konference.

Stáhněte si

Software pro videokonference

remotetools2

Video setkání nejsou při použití správných nástrojů žádný problém.

Čtěte dále → programy pro videokonference a virtuální hraní

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení