Menu

Panasonic odstartoval výrobu 3D plazem v ČR

04.05.2010 08:25 | Redakce Chip + Přidat komentář
Panasonic odstartoval výrobu 3D plazem v ČR

Panasonic odstartoval výrobu 3D plazem v ČR | foto: CHIP

Společnost Panasonic zahájila v České republice sériovou výrobu 3D plazmových televizorů P50VT20. Tyto televizory bude vyrábět a exportovat na celý evropský trh továrna Panasonic AVC Networks Czech v západočeské Plzni. Ta je v současné době vůbec největší Panasonic továrnou na výrobu televizorů na světě.

Na sérii P50VT20 s úhlopříčkou 127 cm naváže v nejbližší době i výroba série P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm, která bude na trh uvedena v červnu. V následujících měsících je pak plánováno rozšíření výrobkové řady 3D televizorů - ve všech případech se bude jednat o televizory plazmové.
3D plazmové televizory mají zobrazují 3D obsah ve Full HD rozlišení 1080p. Snímková sekvenční technologie, kterou využívají, reprodukuje zvlášť Full HD snímky pro pravé a levé oko s frekvencí 60 snímků za sekundu (pro každé oko). Aktivní závěrkové brýle pak synchronizovaně otevírají pravé a levé zorné pole brýlí v závislosti na televizním signálu. Výsledkem je homogenní 3D zobrazení v plném vysokém rozlišení s rychlou odezvou. Sestavu Panasonic domácího 3D kina doplňuje nový 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300. Pro přenos 3D signálu je k dispozici HDMI výstup verze 1.4.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení