Menu

Panasonic Toughbook CF-C1

03.03.2011 17:02 | Redakce Chip + Přidat komentář
Panasonic Toughbook CF-C1

Panasonic Toughbook CF-C1 | foto: CHIP

Společnost Panasonic představila nový odolný tablet Toughbook CF-C1 s rezistivním vícedotykovým dotykovým displejem a dvouletou zárukou vůči náhodnému poškození. Jedná se o lehký a konvertibilní firemní notebook se zvýšenou odolností ideální pro pracovníky, kteří hodně cestují.

Díky možnosti použití v podobě klasického notebooku nebo v podobě tabletu je CF-C1 ideální pro mobilní pracovníky. Nový vícedotykový rezistivní displej je navržen tak, aby byl použitelný ve vnějším prostředí bez ovlivnění prachovými částicemi a vodními kapkami a jeho konstrukce umožňuje uživatelům pracovat i v rukavicích. Displej Multi-touch také umožňuje současný dotyk dvou nebo více prstů (lze využít například ke zmenšování či zvětšování měřítka obrázku roztažením či spojením dvou prstů).

 

Panasonic k tomuto produktu nabízí dvouletou záruku na náhodné poškození, která se vztahuje na kompletní rozsah škod: neúmyslné rozlití tekutiny, kapky, pády, srážky a elektrické přepětí a dokonce jsou zárukou kryty poškození či prasknutí LCD displejů. Dvouletou zárukou náhodného poškození doplňuje Panasonic stávající tříletou záruku na materiálové a výrobní vady.

 

Většina tabletů pro spotřebitele využívá jednu baterii, která není schopna stroj udržet v chodu celý den. CF-C1 se dodává se sadou dvou baterií, takže by podle výrobce měl vydržet až 10 hodin provozu. Baterie lze měnit za provozu. Díky tvarovanému ergonomickému držáku na spodní straně tabletu mohou uživatelé snadno držet zařízení jednou rukou, zatímco druhou píší či ovládají displej dotykem. Díky tomu je CF-C1 ideální pro uživatele, kteří potřebují zaznamenávat informace v místech, kde může být náročné nebo nevhodné mít tablet při psaní položený. Na rozdíl od běžných „domácích“ tabletů přichází CF-C1 se speciálním trojitým uchycením displeje, který zajišťuje jeho stabilitu v podobě notebooku i tabletu.

 

CF-C1 má speciálně navržený matný displej, který na sobě nezanechává šmouhy a otisky prstů a navíc je lépe čitelný na přímém slunečním světle. Klávesnice je odolná vůči polití a notebyk byl testován na odolnost proti pádu z výšky 76 cm. Z této výšky by při pádu neměla být poškozena konstrukce tabletu, ani data uložená na pevném disku. 

 

Panasonic Toughbook CF-C1 je navržen pro využití více uživateli a zajišťuje, že každý uživatel může mít přístup ke svému vlastnímu profilu a ke svým datům. Pevný disk může být vyjmut či vyměněn za účelem bezpečného uložení nebo vytvoření zálohy s cílem maximálně zabezpečit data. Bezpečnost zvyšuje i čtečka otisku prstů, čipových karet a podpora RFID. Panasonic Toughbook CF-C1 je vybaven procesorem Intel Core i5-520M.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení