Menu

Panasonic uvádí 7“ odolný tablet ve verzi Value, „jen“ za 999 eur

02.04.2014 15:13 | Michal Bareš + Přidat komentář
Panasonic uvádí 7“ odolný tablet ve verzi Value, „jen“ za 999 eur

Panasonic uvádí 7“ odolný tablet ve verzi Value, „jen“ za 999 eur | foto: CHIP

Panasonic uvede v červnu na trh „levnější“ 7“ verzi svého pasivního odolného tabletu Toughpad FZ-M1. Pracuje pod Windows a hodí se hlavně do prostředí, v němž by běžné tablety nepřežily.

web-17-01-2014-job-12766-m1-nahled

Panasonic Toughpad FZ-M1

O výkon Toughpadu FZ-M1 se bude starat nová generace dvoujádrového procesoru Intel Celeron N2807, který Panasonic zvolil s ohledem na výhodný poměr slušného výkonu, nízké spotřeby a protože se jedná o pasivně chlazený tablet, tak je důležité i jeho minimální odpadní teplo. Tablet Toughpad FZ-M1 se bude prodávat s 2 GB RAM (volitelně 4 GB), 128GB SSD diskem a operačním systémem Windows 8.1.

Přes odolný obal činí hmotnost tabletu jen 540 g a do tloušťky měří jen 18 mm. Specialitou jsou konfigurační porty a integrovaný profesionální rozšiřující modul. Konfigurovatelné integrované doplňky zahrnují mobilní 4G modem, GPS a anténu do automobilu. Integrovaný rozšiřující modul zahrnuje sériový port ve verzi True, LAN, NFC, čtečku čipových karet, čtečku jednorozměrných i dvojrozměrných čárových kódů, UHF RFID a možnost výměny baterie za provozu. Tablet Toughpad FZ-M1 je standardně vybaven portem USB 3.0 plné velikosti, kartou Micro SD, náhlavní soupravou, vstupem pro stejnosměrné napájení a kartou microSIM.

web-fm131-image-01-w81screen-nahled

Panasonic Toughpad FZ-M1

Podle výrobce dosahuje 7“ displej s rozlišením WXGA (1280×800) maximálního jasu 500 cd/m², což v kombinaci s antireflexní vrstvou umožňuje práci za jakýchkoliv světelných podmínek. Displej je kapacitní dotykový a podporuje ovládání deseti prsty.

Rodina zařízení Toughpad splňuje podobné standardy odolnosti jako produktová řada odolných počítačů Panasonic Toughbook. Tablet Toughpad FZ-M1 prošel testy pádu z výšky 150 cm a disponuje stupněm krytí proti průniku prachu a vody IP65. Je schopen provozu při teplotách od –10 °C do +50 °C.

S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet Toughpad FZ-M1 fungovat celých 8 hodin při napájení ze své vyměnitelné baterie, která se plně nabije již za 2,5 hodiny. Pro uživatele, kteří potřebují pracovat déle, je tu možnost konfigurace s baterií vyměnitelnou za provozu prostřednictvím doplňkových konfigurovatelných portů.

Uživatelům, kteří potřebují možnost videokonferencí a fotokopírování dokumentace v terénu, nabízí tablet FZ-M1 přední kameru s 2 Mpx a stereo mikrofonem a 5Mpx zadní kameru. Jako doplněk je k dispozici také 8 Mpx zadní kamera.

Verze Value bude současně uvedena na mezinárodním veletrhu přepravy a logistiky SITL v Paříži a veletrhu bezpečnostních zařízení APCO v Manchesteru v Anglii. Verze Value bude dodávána od června 2014 a doporučená maloobchodní cena je 999 euro.

web-fm131-image-hand05-nahled

Panasonic Toughpad FZ-M1

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení