Menu

PC a obří tablet se dvěma operačními systémy

13.01.2013 17:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
PC a obří tablet se dvěma operačními systémy

PC a obří tablet se dvěma operačními systémy | foto: CHIP

Novým zařízením Transformer AiO firma Asus na výstavě CES opět překvapila. Jde totiž o první PC typu vše v jednom na světě, které využívá operační systém Windows 8 a zároveň je vybaveno odnímatelným 18,4“ tabletem, který používá systémem Android.

Asus Transformer AiO tedy můžete transformovat z počítače typu vše v jednom na gigantický tablet s 18,4" displejem. Transformer AiO je je přitom plnohodnotné stolní PC s operačním systémem Windows 8, které pohání procesory Intel Core 3. generace a grafická karta NVIDIA GT 730M. 18,4“ Full HD IPS displej nabízí obraz se širokými 178° pozorovacími úhly. O zvuk se stará technologie ASUS SonicMaster.

Zařízení nabízí tři různé režimy použití. Jakmile od hlavní PC stanice oddělíte displej, promění se Transformer AiO v obří tablet se dvěma různými operačními systémy. Technologie Wireless Remote Desktop zprostředkovává vysokorychlostní bezdrátové připojení k PC stanici, takže můžete prostřednictvím multidotykového displeje využívat systém Windows 8. Transformer AiO se dá ale stiskem tlačítka přepnout do režimu samostatného tabletu se systémem Android 4.1, o jehož chod se stará čtyřjádrový procesor NVIDIA Tegra 3. Tablet lze přenášet pomocí integrovaného madla a má také vestavěný stojan. Počítač ASUS Transformer AiO bude dostupný od prvního čtvrtletí roku 2013. Cena zatím není známa.

Tablet Transformer AiO

  • Android 4.1 Jelly Bean
  • 18,4” Full HD multidotykový displej s technologií IPS
  • Procesor NVIDIA Tegra 3
  • 32GB uživatelské úložiště se slotem na kartu microSD
  • 294 × 466 × 18 mm
  • 2,4 kg

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení