Když nic nefunguje: nouzové IP adresy k Wi-Fi routerům otevřou administraci
Pokud jsou problémy s Wi-Fi routerem a ani jeho restart nepomáhá, nabízí se další možnosti.…
Po krátký čas zdarma: aplikace, která překonává mnohé kalkulačky | foto: Vishwarajsinh Rana/Unsplash
Běžná kalkulačka v chytrých telefonech nabízí dostatek funkcí pro každodenní použití, ale pro složitější výpočty nebo vědecké aplikace se moc nehodí. Naštěstí je momentálně k dispozici zdarma propracovaná aplikace, která umožňuje řešit i složité úkoly.
Mnoho lidí si oddychne, když po ukončení školy nemá s matematikou a fyzikou už nadále nic společného. Obě oblasti jsou ale v mnoha profesích důležité, a proto je jejich znalost užitečná nejen pro žáky a studenty. Pro mnoho výpočtů se pak hodí dobrá vědecká kalkulačka.
Tu ale na rozdíl od smartphonu nenosíte všude s sebou. Praktickou alternativou je potom vhodná aplikace kalkulačky, jako je například Skalar pro Android. Dá se také využít k zobrazení složitých výpočtů, vzorců a grafů. Její verze Pro je momentálně po omezenou dobu na Google Play k dispozici bezplatně. Aplikaci navrhnul matematik, a proto nabízí všechny potřebné funkce.
Náš příspěvek odráží aktuální stav nabídky na platformě Google Play. Je na rozhodnutí poskytovatele aplikace, jak dlouho akce potrvá a kdy ji ukončí. Proto se prosím vždy před stažením aplikace raději ubezpečte, zda je stále v akci a dá se stáhnout zdarma.
Komplexní vědecká kalkulačka pro zařízení s Androidem. Po omezenou dobu je k dispozici bezplatně. Jinak je její cena 69,99 Kč.
Aplikace jde ve své nabídce mnohem dál, než běžné aplikace pro Android. | Zdroj: Skalar Pro
Vědecké kalkulačky nabízejí nejen základní aritmetiku, ale také goniometrické funkce, logaritmy a další. Ty lze také zobrazit v grafech, a přesně to nabízí i Skalar Pro. Díky barevnému rozlišení jednotlivých tlačítek máte o funkcích i ovládání dobrý přehled.
Aplikace nabízí následující možnosti:
– standardní a pokročilé zobrazení
– uživatelem definované argumenty a funkce
– náhodné proměnné
– grafy funkcí a diagramy
– podporu skriptů a automatizace
– příklady výpočtů
Za matematickými úkoly je často spousta práce. Výsledky vašich výpočtů se proto automaticky ukládají, abyste k nim mohli přistupovat kdykoliv.
Možná si ještě pamatujete oblíbené výroky učitelů matematiky: "Kalkulačku přeci nemáte vždycky v kapse." To se ale zcela změnilo a od masového rozšíření smartphonů to už dávno neplatí. K dispozici jsou už velmi pokročilé aplikace, pomocí kterých lze řešit docela složité úkoly. Zvlášť studentům a žákům mohou velmi pomoci.
Zajímavým nástrojem pro řešení zdánlivě neřešitelných matematických problémů je také aplikace Photomath (pro Android zdarma na Google Play). Stačí naskenovat vzorec a aplikace se pokusí jej vyřešit a ještě ukáže postup. Ta by se mohla hodit i rodičům pro kontrolu domácích úkolů jejich dětí.
Pokud jsou problémy s Wi-Fi routerem a ani jeho restart nepomáhá, nabízí se další možnosti.…
Jednoduchým způsobem si můžete ve Windows vytvořit přehled o energetické spotřebě. Hodí se to…
Zejména u levnějších mobilů se systémem Android dosáhne interní paměťové úložiště rychle…
Mapy od společnosti Google jsou zdaleka nejpoužívanější navigační službou pro pěší i pro…
Složitá ekonomická situace ovlivňuje také evropský trh se smartphony. Aktuální průzkum…
Netflix stále patří k nejoblíbenějším poskytovatelů seriálů a filmů mezi streamovacími…
Výrobce čipů především pro mobily měl zaplatit pokutu v řádu miliard. Evropský soud ale nyní…
Nová služba Prime Air, která bude doručovat zásilky letecky prostřednictvím autonomních dronů…