Menu

Pocit z PlayStation5 na PC? Bezplatný nástroj propojuje DualSense s Windows

07.04.2021 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pocit z PlayStation5 na PC? Bezplatný nástroj propojuje DualSense s Windows

Pocit z PlayStation5 na PC? Bezplatný nástroj propojuje DualSense s Windows | foto: VanDulti/Pixabay

Díky platformám, jakými jsou Steam a Epic Games, mají hráči na PC oproti vyznavačům konzolí velkou výhodu: velké množství her za nízké ceny. Pokud se ale nechcete vzdát pocitu ze specifického ručního ovladače, lze jej simulovat na počítači.

Některé hry se lépe ovládají pomocí myši a klávesnice. Patří mezi například střílečky z pohledu první osoby, jako Battlefield nebo Call of Duty. Jiné tituly, ke kterým patří třeba Assassin's Creed nebo Dark Souls, jsou s gamepadem mnohem zábavnější. Ruční ovladače pro Xbox fungují ve Windows zcela jednoduše pomocí technologie plug-and-play. Mnoho hráčů ale dává přednost ovladači DualSense pro PlayStation 5. Je ze všech stran chválen pro svou ergonomii, funkce a hmatovou interakci.

Pokud byste jej chtěli připojit k PC se systémem Windows a mohli používat na platformách Steam a podobných, je v jeho případě zapotřebí ale o něco více úsilí. Bezplatný nástroj DS4Windows tento proces maximálně usnadňuje, i když název freewaru stále odkazuje na DualShock 4.

ds4windows-logo

DS4Windows 3.0.0

CHIP hodnotí Dobrý

Software umožňuje používat ovladač pro PlayStation 4 (DualShock 4) a ovladač PlayStation 5 (DualSense) v počítači.

github.com/Ryochan7/DS4Windows

 

DualSense v počítači: připojte se přes USB a začněte

ds4windows

Přestože se stále zobrazuje grafika DS4, nástroj rozpozná DualSense správně. | Zdroj: DS4Windows

Prvním krokem pro práci s programem je rozbalení staženého archivu ZIP a spuštění instalačního programu »DS4Windows.exe«. Poté se zobrazí uvítací obrazovka, prostřednictvím které nainstalujete ovladač DS4. Pokud stále používáte systém Windows 7, budete muset instalovat také ovladače Microsoft 360. Přímý odkaz najdete na webu DS4Windows. V dalších krocích připojíte zařízení DualSense k počítači prostřednictvím kabelu USB.

Tím je základní nastavení dokončeno, bude ale ještě potřeba restartovat program, nebo kompletně PC. Pokud byste si následně chtěli ještě upravit konfiguraci tlačítek nebo citlivost analogových ovládacích prvků, aplikace DS4Windows obsahuje nespočet možností. Ty jsou praktické i pro případy, že některé vstupy nejsou správně rozpoznány. Na webových stránkách výrobce (ds4windows.com/#howto) také najdete mnoho praktických tipů pro řešení problémů.

Připojení ovladače PS5 prostřednictvím služby Steam

Platforma Steam už také podporuje ovladač DualSense. Stačí pomocí kabelu USB připojit gamepad k počítač a v nastavení služby Steam otevřít okno »Controller/General Controller Settings«. Poté už by se měl zobrazit ovladač PS5.

Podporovány jsou funkce gyroskopu, trackpadu, světelné lišty a vibrací. Oblíbená dotyková zpětná vazba zatím není podporována, protože prozatím pro tuto novou funkci gamepadu nejsou určeny téměř žádné hry.

To nejlepší z obou světů

Závodní hry a adventury jsou určitě mnohem zábavnější s analogovými ručními ovladači, pro střelce je ale přesnost myši nenahraditelná. DS4Windows vám zprostředkuje pocit konzolového hraní i bez PlayStation 5. Stačí se jen pohodlně posadit do křesla a začít – pokud tedy máte dostatečně dlouhý USB kabel.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení