Menu

Počítače IBM jsou už 10 let pod Lenovem

06.05.2015 15:11 | Vojtěch Trousil + Přidat komentář
Počítače IBM jsou už 10 let pod Lenovem

Počítače IBM jsou už 10 let pod Lenovem | foto: CHIP

Lenovo slaví 10leté výročí od akvizice divize osobních počítačů IBM, kterou označuje jako důležitý milník na své cestě připojení ke světové špičce.

 

thinkpad-x1-carbon-nahled

Lenovo je nyní jedním z globálních hráčů na trhu s počítači a jednou z nejvíce inovativních společností na světě. Za poslední dobu mohutně roste zisk této společnosti a stala se světovou jedničkou mezi výrobci PC, a třetí příčku pak obsadila v oblasti smartphonů, tabletů a x86 serverů. Před akvizicí PC divize od IBM v roce 2005 zaujímalo Lenovo s 2,3% tržním podílem a ročními tržbami ve výši 3 miliardy USD 9. místo v rámci celosvětového počítačového odvětví.

K výročí této události uspořádá 28. května v Pekingu Lenovo Tech World – první strategicky technologickou konferenci. Na té chce přiblížit své vize do budoucna, a to včetně smartphonů a jiných technologických zařízení. Představí také svůj koncept projektů výzkumu a vývoje.

Za velký úspěch považuje Lenovo prodej 100 milionů notebooků ThinkPad (k roku 2015), představení konvertibilních počítačů YOGA v roce 2012 a dokončení akvizice Motorola Mobility a divize x86 serverů od IBM. Společnost Lenovo také štědře sponzorovala letní olympijské hry v Pekingu (2008) dodáním 20000 zařízení jako součást IT infrastruktury. A za důležité považuje i představení notebooku Thinkpad X300, který BusinessWeek označil za nejlepší notebook vůbec.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení