Menu

PocketBook na výstavě Svět knihy předvedl CoverReader

16.05.2014 14:49 | Pavel Trousil + Přidat komentář
PocketBook na výstavě Svět knihy předvedl CoverReader

PocketBook na výstavě Svět knihy předvedl CoverReader | foto: CHIP

Zajímavý kryt mobilního telefonu Samsung Galaxy S4 mohou vidět návštěvníci knižního veletrhu Svět knihy. Tento kryt nazvaný PocketBook CoverReader totiž slouží jako čtečka elektronických knih.

20140515-153305-nahled

Tenký a lehký obal CoverReader firmy PocketBook pro smartphony s vestavěným 4,8″ displejem E-Ink, byl poprvé představen na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně. Nyní se s ním mohli seznámit návštěvníci veletrhu Svět knihy. Kryt se určen zatím jen pro smartphone Samsung Galaxy S4 a jsou spolu fyzicky spojeni přes USB port. Telefon se kvůli němu o něco prodlouží a je samozřejmě o něco tlustší, ale o mnoho.

20140515-153408-nahled

Hlavní výhodou krytu je, že si na něm můžete číst delší texty. Je totiž opatřen E-Ink displejem, který je mnohem lépe čitelný, než TFT displej. A mnohem nižší je také spotřeba energie při čtení. Na chytrém telefonu stačí spustit aplikaci pro čtení (PocketBook Reader) a po stisku ikony se vypne smartphone a text se objeví na displeji krytu.

20140515-153411-nahled

Velikost písma je možné nastavit ještě ve smartphonu. Na čtečce lze jen posouvat stránky dopředu a dozadu. Na displeji nemusíte číst jen knihy, ale i prohlížet dokumenty, e-maily nebo články z webu. Cena krytu CoverReader by měla být okolo 100 USD.

20140515-153601-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení