Menu

Podle HP je nejlepší windowsovský laptop ten, který běží na macOS: i mistr tesař...

24.10.2022 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Podle HP je nejlepší windowsovský laptop ten, který běží na macOS: i mistr tesař...

Podle HP je nejlepší windowsovský laptop ten, který běží na macOS: i mistr tesař... | foto: Mika Baumeister/Unsplash

Úsměvný přehmat se povedl tvůrcům reklamy na nejnovější přenosný počítač HP. Grafici při přípravě banneru sáhli tak trochu vedle a na displej notebooku HP namontovali snímek obrazovky macOS.

Inu i mistr tesař se někdy utne a jsou chyby, které si hýčkáme. Ani my nejsme dokonalí a občas se nám povedou nějaké přehmaty. Podobně dopadli i grafici, kteří připravovali reklamní banner pro HP na Reddit. Podle něj výrobce počítačů na platformě Windows zřejmě věří, že "dokonalý notebook" běží na systému macOS. Reklama zobrazuje notebook HP se snímkem obrazovky systému macOS, což je zjevně nepovedená práce nebo poťouchlý žert ve Photoshopu.

Inzerované "perfektní HP notebooky pro práci odkudkoliv" mají na displeji zobrazený snímek obrazovky macOS se schránkou pošty Gmailu v prohlížeči Chrome. V panelu nabídek nepřehlédnete typické logo Apple – nakousnuté jablko.

Ale kdo ví. Třeba je cílem reklam s podobnými chybami to, aby si jich lidé více všimli, upozorňovali na ně a diskutovali. Jinak by se poměrně všední snadno přehlédnutelná reklama nedostala do povědomí uživatelů a nevzbudila tolik pozornosti. Pokud je to tak, mise je splněna.

Mimochodem licenční podmínky Applu neumožňují spouštět macOS na PC, ale existuje komunita uživatelů "Hackintoshů", kteří macOS na PC neoficiálně instalují a provozují. Apple v polovině 90. let umožnil svůj operační systém System 7 licencovat i jiným výrobcům počítačů. Po svém návratu do firmy ale Steve Jobs tento program ukončil.

Zdroj: MacRumorsReddit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení