Menu

Podvodné zprávy rozesílané jménem Úřadu vlády ČR a falešné weby ČSSZ

07.03.2023 15:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Podvodné zprávy rozesílané jménem Úřadu vlády ČR a falešné weby ČSSZ

Podvodné zprávy rozesílané jménem Úřadu vlády ČR a falešné weby ČSSZ | foto: Zdroj: pexels

Falešné textové zprávy s cílem získat od lidí citlivé údaje se šíří mezi uživateli mobilních zařízení. Odesílatel SMS zpráv se vydává za Úřad vlády ČR. Úřad ale žádné zprávy tohoto typu nerozesílá.

Úřad vlády ČR informuje: (jméno uživatele) Dávky a příspěvky na vašem účtu aktivní. Získat: (odkaz).“ Takovou formu má podvodná textová zpráva, jejíž odesílatel se vydává za Úřad vlády ČR a snaží se od uživatelů získat citlivé údaje. Úřad vlády ČR žádné podobné SMS zprávy nerozesílá a důrazně varuje před otevíráním přiložených odkazů.

Pokud obdržíte podobnou SMS zprávu, je zapotřebí být obezřetný a v žádném případě nezadávat jakékoli osobní údaje, na weby, u nichž si nejste jisti jejich původem.

Ministerstvo práce a sociálních věcí zároveň upozornilo na šíření falešných webů, které se vydávají za Českou správu sociálního zajištění (ČSSZ). Na podvodné webové stránky se uživatelé dostanou po otevření odkazu, který jim většinou přijde formou SMS.

ČSSZ ale tyto formy SMS nikdy nerozesílá a Ministerstvo v této souvislosti vyzývá klienty, aby veškeré stránky ověřovali a nevyplňovali své údaje, pokud si nejsou stoprocentně jisti původem stránky. Jedinou oficiální stránkou ČSSZ jsou webové stránky na adrese www.cssz.cz a dále eportal.cssz.cz.

Zdroj: TZ Úřad vlády

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení