Menu
CHIP Speedtest

Podvodný antivir požaduje výkupné za odemčení mobilního zařízení

01.07.2013 08:10 | Redakce Chip
Podvodný antivir požaduje výkupné za odemčení mobilního zařízení
Symantec zaznamenal pravděpodobně vůbec první ransomware na mobilních zařízeních. Nový podvodný antivir ohrožuje uživatele mobilních zařízení se systémem Android. Aplikace uzamkne zařízení a požaduje výkupné za jeho odemčení.

Podvodné antiviry a ransomware jsou z osobních počítačů známé již řadu let a svým autorům vydělávají nemalé peníze. Autoři škodlivého kódu zjevně doufají, že stejný úspěch bude mít jejich hrozba i na mobilních zařízeních. Symantec detekoval hrozbu s názvem Android.Fakedefender.

Falešný antivirový software používá škodlivý kód, který záměrně zkresluje stav zabezpečení mobilního zařízení a pokouší se přesvědčit uživatele ke koupi plné verze tohoto softwaru, aby došlo k odstranění neexistující infekce.

Uživatelé by proto měli pro zabezpečení svého mobilního zařízenípoužívat renomované bezpečnostní řešení.

Více informací, včetně zajímavého videa, najdete v příspěvku na blogu společnosti Symantec: http://www.symantec.com/connect/blogs/fakeav-holds-android-phones-ransom


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení