Menu

Podvodný antivir požaduje výkupné za odemčení mobilního zařízení

01.07.2013 08:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Podvodný antivir požaduje výkupné za odemčení mobilního zařízení

Podvodný antivir požaduje výkupné za odemčení mobilního zařízení | foto: CHIP

Symantec zaznamenal pravděpodobně vůbec první ransomware na mobilních zařízeních. Nový podvodný antivir ohrožuje uživatele mobilních zařízení se systémem Android. Aplikace uzamkne zařízení a požaduje výkupné za jeho odemčení.

Podvodné antiviry a ransomware jsou z osobních počítačů známé již řadu let a svým autorům vydělávají nemalé peníze. Autoři škodlivého kódu zjevně doufají, že stejný úspěch bude mít jejich hrozba i na mobilních zařízeních. Symantec detekoval hrozbu s názvem Android.Fakedefender.

Falešný antivirový software používá škodlivý kód, který záměrně zkresluje stav zabezpečení mobilního zařízení a pokouší se přesvědčit uživatele ke koupi plné verze tohoto softwaru, aby došlo k odstranění neexistující infekce.

Uživatelé by proto měli pro zabezpečení svého mobilního zařízenípoužívat renomované bezpečnostní řešení.

Více informací, včetně zajímavého videa, najdete v příspěvku na blogu společnosti Symantec: http://www.symantec.com/connect/blogs/fakeav-holds-android-phones-ransom

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení