Menu
CHIP Speedtest

Pohyb v čase COVID

07.05.2020 10:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Pohyb v čase COVID

Pohyb v čase COVID | foto: CHIP

Společnost Google shromažďuje o svých uživatelích řadu informací. Ti si teď některé z nich mohou on-line projít. Dozví se například, kde se kolik lidí pohybovalo v době koronakrize – kdy se chodilo do parku, a kdy za nákupy?

Google na pozadí shromažďuje údaje o pohybu milionů uživatelů chytrých telefonů. Pokud by nedošlo ke koronavirové krizi, použil by Google tato data například k zobrazení využití restaurací a dalších zařízení. Ale v koronavitových dobách tato společnost používá data pro něco úplně jiného. Zveřejnila online „Zprávy o komunitní mobilitě“ (www.google.com/covid19/mobility).

covid2-nahled

Tento portál pomohou uživatelé použít například ke zjištění, kde se pohybovali lidé po celém světě a například, kolik lidí je na pracovišti, v obchodě, nebo v lékárně. Pro úřady může být také zajímavý údaj o tom, kolik lidí se pohybuje v parcích. Všechny tyto informace jsou například v případě České republiky rozděleny podle krajů. Google však odmítá poskytovat absolutní čísla. Na grafu je vidět pouze procentuální změna. Google nekomentuje, jak často aktualizuje údaje pro jednotlivé země a uvádí, že data budou přístupná jen dočasně.

covid-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.