Menu

Pokud nezaplatíte, už své hodinky nikdy neuvidíte!

18.08.2015 15:15 | Karel Kovar + Přidat komentář
Pokud nezaplatíte, už své hodinky nikdy neuvidíte!

Pokud nezaplatíte, už své hodinky nikdy neuvidíte! | foto: CHIP

I tak by za pár let mohla znít nejoblíbenější věta vyděračů. Nositelná elektronika i internet věcí totiž mají obvykle v oblasti bezpečnosti velké mezery.

Při zkoumání nových variant malwaru objevili bezpečnostní experti speciálně upravené aplikace, o kterých předpokládají, že slouží k testování útoků na nositelnou elektroniku. Ta totiž bývá z hlediska bezpečnosti jen velmi slabě chráněná. V rámci testování to například vyzkoušeli na známých chytrých hodinkách Moto 360 Smartwatch. Nejprve infikovali smartphone známým ransmwarem Android.Simplocker a poté ho synchronizovali s výše zmíněnými hodinkami. Apk soubor se do hodinek bez problémů nahrál a stačilo jen, aby byl uživatel donucen na něj kliknout (například podvodným oknem). Po aktivaci ransmwaru se hodinky staly nepoužitelné – nadispleji se každou sekundu zobrazovala vyděračská zpráva. Experti se nyní dohadují, jak tento problém řešit. Další podrobnosti se dozvíte i například v článku na serveru HackerNews http://thehackernews.com/2015/08/ransomware-android-smartwatch.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení