Menu

Pošlete zabezpečený Gmail s datem exspirace

06.09.2018 16:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Pošlete zabezpečený Gmail s datem exspirace

Pošlete zabezpečený Gmail s datem exspirace | foto: CHIP

Kromě nového rozhraní nabízí Gmail také několik nových zajímavých funkcí. Mimo jiné je v nové verzi možné nastavit datum platnosti zaslaného e-mailu v tzv. Důvěrném režimu.

gmail1-1-nahled

Nové funkce Gmailu lze aktivovat v Nastavení a to kliknutím na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu prohlížeče. V nabídce najdete položku »Vyzkoušet nový Gmail«. Vyzkoušejte ho. Při psaní nového e-mailu najdete v okně »Nová zpráva« dole na liště nástrojů novou ikonu zámečku a hodin.

gmail2-1-nahled

Když na ni kliknete, můžete nastavit datum platnosti e-mailu, které se může pohybovat od jednoho dne do pěti let. Navíc příjemci nebudou mít možnost obsah e-mailu přeposílat, kopírovat a vkládat, stahovat ani tisknout.

gmail4-nahled

Kromě toho lze aktivovat i další bezpečnostní funkci a přepnout na »Vyžadovat heslo« a aktivovat »Heslo ve zprávě SMS«. Objeví se okno se vstupním polem, do kterého musíte zadat telefonní číslo příjemce e-mailu. Adresát pak může dešifrovat a přečíst e-mail pouze v případě, že zadá bezpečností kód, který obdržel v SMS zprávě. Po odeslání dostane příjemce odkaz na server Gmailu, kde si může e-mail zobrazit. Má však opět omezená práva, tedy není možné e-mail tisknout nebo kopírovat.

gmail3-1-nahled

Po zadaném čase se vymaže. Je to zajímavá bezpeřností novinka, nic však příjemci nemůže zabránit v tom, aby si udělal kopii obrazovky mobilu nebo počítače. Pokud vám nová podoba Gmailu nebude vyhovovat, můžete se vrátit l púůvpodní verzi a to opět přes ikonu nastavení a výběrem »Vrátit se ke klasickému Gmailu«

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení