Menu

Potíže Samsungu: oblíbená sluchátka Buds Pro zřejmě způsobují ušní infekce

18.11.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Potíže Samsungu: oblíbená sluchátka Buds Pro zřejmě způsobují ušní infekce

Potíže Samsungu: oblíbená sluchátka Buds Pro zřejmě způsobují ušní infekce | foto: Daniel Romero/Unsplash

Stále častěji se objevují zprávy o zdravotních problémech, souvisejících s používáním sluchátek Samsungu. Buds Pro údajně mohou způsobovat záněty uší.

Populární sluchátka Galaxy Buds Pro zřejmě mohou být zdrojem zdravotních problémů. Alespoň to tvrdí Chris Wedel ze serveru Androidcetral ve svém příspěvku "Samsung Galaxy Buds Pro are infectious in all the wrong ways".

Zpočátku problémy poměrně rychle mizely. Při každém opakovaném použití sluchátek Galaxy Buds Pro se ale vracely a nakonec byly tak špatné, že bylo nutné navštívit lékaře. Wedel pocítil silnou bolest v uchu, které bylo očividně oteklé. Měl také horečku. Lékař mu předepsal antibiotika a léky proti bolesti. Po několika dnech komplikace ustoupily.

Bolestivý zánět: Samsung zatím neposkytl žádné vyjádření

galaxybudspro

Sluchátka Samsung Galaxy Buds Pro údajně způsobují ušní infekce. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Nejde o jedinou stížnost tohoto charakteru s Galaxy Buds Pro. Podobné informace se také objevují na Redditu, viz vlákno "Samsung Buds Pro allallergic reaction". Doposud se ale nepřišlo na to, co by mohlo být příčinou těchto komplikací. Zatím bylo prokázáno pouze použití niklu v nabíjecích kontaktech. A ví se, že u některých lidí způsobuje podráždění.

Oficiální vyjádření Samsungu zatím není k dispozici. Wedel ale ve svém článku uvádí, že mu výrobce poté, co popsal svou situaci, vrátil kupní cenu sluchátek. Někteří uživatelé dokonce informují, že jim Samsung uhradil související zdravotní výdaje.

Dokud Samsung k uvedené věci nezaujme vlastní stanovisko, lze jen spekulovat, co je příčinou. Pokud se i u vás vyskytnou problémy, měli byste sluchátka přestat používat. V případě pochybností se poraďte s lékařem a kontaktujte zákaznickou podporu Samsungu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.




Komerční sdělení