Menu

Použijte efekt miniatury v programu Instagram

20.09.2018 11:41 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Použijte efekt miniatury v programu Instagram

Použijte efekt miniatury v programu Instagram | foto: CHIP

Technologie označovaná jako Tilt-Shift a u nás často překládaná jako efekt miniatury má svůj původ v profesionální fotografii, ale můžete ji využit i u smartphonů. 

V případě Tilt-Shift efektu umožňuje speciální objektiv zaostřit pouze linii nebo kruh, zatímco zbývající části fotografie zůstávají rozostřené, protože jejich vzdálenost od oblasti zaostření je větší. Objekty na fotografii, například automobily nebo vlaky, pak vypadají jako malé modely.

I pomocí aplikace Instagram můžete tohoto efektu dosáhnout, a to softwarově. Vložíte do ní vhodný snímek, který chcete upravit, a rozmyslíte si místo, na které chcete upoutat oko pozorovatele. Následně klikněte na šipku „Dále“ a pak »Upravit«. V nástrojích dole najdete jako předposlední ikonu »Tilt Shift«. Klikněte na ni a vyberte, zda budete chtít použít zaostření radiální, nebo lineární. Oblast zaostření můžete posouvat a měnit její velikost pomocí dvou prstů. Až budete s výsledkem spokojeni, klikněte na »Hotovo«.

screenshot-20180902-222804-instagram-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení