Menu

Použijte internetový prohlížeč pro chatování a telefonování

21.06.2019 11:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Použijte internetový prohlížeč pro chatování a telefonování

Použijte internetový prohlížeč pro chatování a telefonování | foto: CHIP

Microsoft nedávno představil novou verzi komunikačního programu Skype, která běží přímo v internetovém prohlížeči. Nemusíte tedy nic instalovat.

Verze pro prohlížeč je však kompatibilní pouze s browsery Microsoft Edge a Google Chrome – nefunguje s prohlížeči Mozilla Firefox nebo Opera. Hlavní výhodou webové verze je to, že na svůj nebo cizí počítač nemusíte instalovat žádný software a tento komunikační program můžete přesto používat. Pokud si chcete chatování nebo telefonování vyzkoušet, spusťte jeden z podporovaných prohlížečů a do adresního řádku napište web.skype.com.

skype1-nahled

Máte-li už vytvořen účet na Windows Live, prohlížeč vás patrně automaticky přihlásí ke službě Skype. Jestliže však daný účet není vaším Skype účtem, který běžně používáte, jednoduše klikněte u svého jména vlevo nahoře na ikonu se třemi tečkami, z nabídky vyberte »Odhlásit« a odhlášení potvrďte. Pak dostanete možnost se znovu přihlásit pomocí správných údajů ke služně Skype. Jakmile se přihlásíte, budete moct využívat služby Skype obvyklým způsobem, i když některá omezení webová verze má. Chatovat můžete okamžitě, pro telefonování a videohovory budete muset nastavit mikrofon a kamerku, pokud je jimi počítač vybaven.

skype3(1)-nahledZajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení