Menu

Použijte USB flash disk v chytrém telefonu

23.04.2018 15:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Použijte USB flash disk v chytrém telefonu

Použijte USB flash disk v chytrém telefonu | foto: CHIP

Řada uživatelů už si pro mnoho činností vystačí se smartphonem a počítač nebo notebook moc nepoužívá. Stále schopnější chytré telefony umožňují i práci s USB flash disky. 

Musí jít však o telefon, který podporuje funkci USB OTG, tedy On-The-Go. Pak také záleží na tom, jaký konektor váš smartphone má, tedy zda má microUSB, případně USB Type C. V prodeji jsou už USB flash disky vybavené tímto konektorem, případně tímto i standardním konektorem. Pokud ale chcete být připraveni na práci s jakýmkoli USB flash diskem, pořiďte si redukci z microUSB, případně USB Type C, na USB. Stojí asi 50–100 Kč. Stačí ji připojit ke konektoru smartphonu a do USB portu pak připojíte USB flash disk. Pokud ve smartphonu nemáte správce souborů, můžete si nějaký stáhnout z obchodu Google Play – například Total Commander nebo ES File Explorer File Manager.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení