Menu

Používáte WhatsApp ve skupině? Přichází novinka, která vás zaručeně potěší

13.06.2022 15:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Používáte WhatsApp ve skupině? Přichází novinka, která vás zaručeně potěší

Používáte WhatsApp ve skupině? Přichází novinka, která vás zaručeně potěší | foto: cottonbro / Pexels

WhatsApp se časem etabloval na chatovací službu, kterou používají 2 miliardy lidí po celém světě. Za tímto úspěchem stojí jednoduché uživatelské prostředí a ovládání, které je snadno k pochopení. Nejnovější aktualizace přidá funkci, která je orientovaná na opravdu velké skupiny.

Skutečnost, že WhatsApp nabízí kromě chatování jeden versus jeden také skupinové kanály, zřejmě nikoho nepřekvapí. A to mluvíme o vskutku velkých skupinách, vždyť do jednoho takového chatu můžete přidat až 256 lidí, což vystačí na víc jak jedno oddělení nadnárodní korporátní firmy.

Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, však přichází v poslední aktualizaci s velkou novinkou, jak informuje server 91mobiles. Podle něj je od 10. června venku nová verze WhatsAppu s označením 2.22.11.75 (pro iOS), respektive 2.22.12.77 (pro Android), která přináší decentní, ale vlastně zajímavou novinku v podobě navýšení maximálního počtu účastníků jedné skupiny na 512.

WhatsApp versus konkurence

Pro srovnání, maximální počet účastníků jedné chatovací skupiny u konkurenčních poskytovatelů budí ještě větší pozornost. Tak třeba Signal nabízí až tisícihlavé skupiny, Facebook Messenger “jen” 250, stejně tak Viber. Naprostým přeborníkem je v tomto ohledu Telegram, který nabízí možnost do jediného skupinového chatu zapojit až 200 000 lidí. Podobně velkorysý je i Discord, v rámci kterého jde vytvořit kanál pro až 250 000 diskutérů.

Jak už zaznělo, aktualizace by již měla být vypuštěna. Abyste měli k dispozici ty nejnovější funkce, pohlídejte si, aby byla verze WhatsAppu na vašem telefonu vždy nejnovější. Pokud ještě nemáte v obchodě Google Play či App Store výše zmíněné verze k dostání, vydržte. Aktualizace přichází postupně.

Z dalších nedávných aktualizací si zaslouží zmínku například tolik očekávané reakce. Objevují se ale zmínky o tom, že se pracuje na možnosti editovat již odeslané a zobrazené zprávy. Podobnou funkci oznámil Apple na poslední konferenci WWDC pro svou chatovací službu iMessage. WhatsApp však práci na této novince oficiálně nepotvrdil, unikla prostřednictvím serveru WABetaInfo.

Zdroj: 91mobiles, WABetaInfo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení