Menu

Pracovní stanice velikosti ultrabooku

16.09.2013 06:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Pracovní stanice velikosti ultrabooku

Pracovní stanice velikosti ultrabooku | foto: CHIP

Produktovou řadu HP Workstation rozšířily nové mobilní pracovní stanice HP ZBook s podporou rozhraní Thunderbolt, vylepšené stolní pracovní stanice a monitory HP série Z. HP ZBook je první 14ʺ pracovní stanice provedení ultrabook.

Mezi novinky v portfoliu pracovních stanic HP patří tři mobilní pracovní stanice HP ZBook Mobile Workstations 14, 15 a 17, tři vylepšené modely stolních pracovních stanic HP Z Desktop Workstations – HP Z420, Z620 a Z820 (s novou generací procesorů Intel Xeon), a dva nové displeje HP řady Z – Z27i a Z30i.Díky prvním modelům osazených technologií Thunderbolt nabízejí nyní mobilní pracovní stanice HP Z výhody vysokorychlostních přenosů dat mezi stanicemi, displeji a perifériemi.

Nová řada mobilních pracovních stanic HP ZBook Mobile Workstations nyní nabízí nové tenčí a lehčí provedení, přičemž zahrnuje první model v provedení „ultrabook“ – HP ZBook 14, a dále stanice HP ZBook 15 a 17. Pracovní stanice přináší výkon čtvrté generace dvou- a čtyř-jádrových procesorů Intel Haswell a nejnovější generaci grafik NVIDIA a AMD, včetně nově představené profesionální grafiky NVIDIA s architekturou Kepler.

HP ZBook 14 podporuje možnost osazení dotykovým panelem. Model HP ZBook 15 zase umožní připojení displeje s rozlišením 3 200 × 1 800 obrazových bodů (QHD+). Modely HP ZBook 15 a 17 nabízejí Thunderbolt I/O port, stejně jako volitelný panel DreamColor Display pro zobrazení věrných a konzistentních barev i u tiskových náhledů a na plochách velkých monitorů.

Mobilní pracovní stanice HP ZBook Mobile Workstations 15 a 17 jsou již dostupné, přičemž jejich ceny začínají na 29 990 Kč, resp. 35 900 Kč. Model HP ZBook 14 vstoupí do prodeje během listopadu 2013 s cenou od 24 900 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení