Menu

Praktické a méně známé: chytrý trik u prohlížeče zabraňuje zbytečným trapasům

01.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Praktické a méně známé: chytrý trik u prohlížeče zabraňuje zbytečným trapasům

Praktické a méně známé: chytrý trik u prohlížeče zabraňuje zbytečným trapasům | foto: Sigmund/Unsplash

I při krátkém surfování na internetu je v prohlížeči rychle otevřeno několik karet a oken. Chrome nabízí praktickou funkci, která není moc známá, pomáhá neztratit přehled a zabraňuje tomu, abyste kolegům zobrazili okno, které zrovna nechcete.

Prohlížeč Chrome od Googlu používá hodně uživatelů. Díky mnoha funkcím a praktickým rozšířením lze software dobře přizpůsobit. Pro zachování většího přehledu a udržení pořádku existuje jednoduchá funkce, která je ke škodě věci docela skrytá: přizpůsobení názvu okna.

V minimalizovaném okně Chrome, které se zobrazí při najetí myši na jeho ikonu na Hlavním panelu, je obvykle uveden název aktuálně aktivní karty, což nemusí být ve všech případech zrovna užitečné a vhodné. Pomocí malého triku to ale můžete změnit tak, abyste například mohli na první pohled jasně rozlišit mezi pracovním a soukromým obsahem, který máte otevřený v jednotlivých oknech.

Google Chrome: pojmenování oken

smarterbrowser1

Název okna v prohlížeči Chrome lze změnit kliknutím pravým tlačítkem myši na rám okna. | Zdroj: Chrome

Pokud si chcete název okna v Chrome pojmenovat podle svého, klikněte na horní rám okna prohlížeče vpravo od karet pravým tlačítkem myši a v zobrazené nabídce vyberte položku »Název okna...«. Poté se otevře dialogové okno, ve kterém si už můžete zvolit název podle svých představ: pracovní, soukromé, průzkum apod.

Pokud se vám uvedená možnost nezobrazuje, aktualizujte Chrome na nejnovější verzi. Pokud ani to nepomůže, zkontrolujte nastavení parametru »Window Naming« v části chrome://flags/. Zde můžete přepínač nastavit na hodnotu »Enabled«.

Název okna na Hlavním panelu Windows

smarterbrowser2

Název okna lze také upravit přímo prostřednictvím náhledu na Hlavním panelu. | Zdroj: Chrome/Windows 10

V Chrome lze karty také seskupovat například do tematických celků, a ty pojmenovat podle svého. Samostatně volený název okna je ale praktický právě pro náhled okna na Hlavním panelu Windows. Automatické pojmenování oken je často příliš dlouhé a vztahuje se pouze k aktivní kartě.

Touto malou pomocí si můžete snadno udělat pořádek mezi různými sbírkami karet, které máte otevřené v oddělených oknech prohlížeče. Název lze také změnit přímo na Hlavním panelu kliknutím pravým tlačítkem myši na náhled okna.

Pokud například sdílíte obrazovku s kolegy, můžete se tak snadno orientovat, která instance Chrome je ta správná, aniž by došlo k trapnému překliknutí a otevření soukromého okna s nákupními preferencemi nebo výběrem dovolené.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Děkuji. Také jsem neznal.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Franta: to by mě zajímalo, Franto, co si třeba myslíte o mně, který o této featuře nevěděl. Jinak oceňuji autora, ze si dal práci vymyslet v poslední větě příklady, které nahrazují evidentně „porno“ a „instagram“ :)

  Reagovat na komentář

  Článek se skoro nulovou informační hodnotou..

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení