Menu

Pravý všeuměl: tenká alternativa Media Playeru se vám postará o večer plný zábavy

12.01.2023 16:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pravý všeuměl: tenká alternativa Media Playeru se vám postará o večer plný zábavy

Pravý všeuměl: tenká alternativa Media Playeru se vám postará o večer plný zábavy | foto: Onur Binay/Unsplash

Přehrávač médií Windows Media Player je už součástí základní výbavy Windows. Proč tedy instalovat další? Třeba proto, že například Media Player Classic - Home Cinema nabízí širokou podporu formátů a přehrává videa, u kterých Microsoft selhává.

Přehrávání filmů, seriálů nebo hudby v systému Windows pro většinu uživatelů znamená spuštění přehrávače Windows Media Player. Případně si stáhnou VLC, který je mezi uživateli velmi oblíbený.

Můžete ale při jeho používání narazit na problémy. Například bude odmítat přehrát některý soubor, nebo vyžadovat příliš mnoho systémových prostředků. V takových případech je zde ještě varianta sáhnout po přehrávači Media Player Classic - Home Cinema.

Jde o tenký nástroj, který zvládne přehrát téměř jakýkoliv fotmát a nabízí dobrou vyváženost mezi flexibilitou a snadností používání. Nyní byla uvolněna verze 2.0, ve které se úročí mnohaletá práce vývojářů. Stejně jako dříve je k dispozici podpora pro Windows od verze 7 až po 11 a nástroj si můžete stáhnout jak ve 32, tak i 64bitové verzi.

Media Player Classic: co vše alternativa pro VLC zvládne

mpc

Silný multimediální přehrávač s bohatými možnostmi nastavení pro univerzální použití. | Zdroj: Media Player Classic/13. reasons why

Původní verze přehrávače Media Player Classic nebyla aktualizována od roku 2017. Šlo ale o projekt s otevřeným zdrojovým kódem, a tak se naštěstí našlo dost nadšených vývojářů, kteří jej nadále rozvíjeli.

K nejzajímavějším novinkám aktuální verze patří:

Přehrávání takřka všech formátů: nástroj obsahuje širokou popdoru formátů a řeší i mnohé problémy s přehráváním u souborů, kde VLC selhává. Interní filtry a kodeky pocházejí z projektu LAV filters.

Tenký a stabilní nástroj: program je postaven na dobrém základu, funguje stabilně a šetří zdroje.

Titulky: můžete vyhledávat titulky ke konkrétnímu obsahu, automaticky nebo ručně je nahrávat a zobrazovat v průběhu přehrávání.

Streaming obsahu: Media Player Classic nepřehrává pouze lokálně uložené soubory, ale i streamy; například z YouTube a dalších zdrojů.

Rychlost přehrávání: můžete si ji flexibilně nastavit.

Náhled/historie: k dispozici je funkce náhledu a můžete se vrátit zpět na předchozí místa přehrávání.

Podpora HDR: lze přehrávat videa s rozlišením HDR.

Flexibilní přehrávání: ve videu si můžete určit segmenty, které se budou přehrávat ve smyčce, obraz zvětšovat, zrcadlit, otáčet apod.

Tmavý režim: prostředí programu si můžete zobrazit v dark modu.

Klávesové zkratky: program umožňuje ke svému ovládání bohatě využívat klávesové zkratky. Ty lze také kombinovat s ovládáním myší. Například rychlé procházení videa je možné za současného stisku klávesy Ctrl a použitím kolečka myši.

Zdroj: Media Player Classic - Home Cinema

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení