Menu
CHIP Speedtest

Překvapení pro mnoho uživatelů WhatsAppu: na některých smartphonech už nebude fungovat

31.12.2020 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Překvapení pro mnoho uživatelů WhatsAppu: na některých smartphonech už nebude fungovat

Překvapení pro mnoho uživatelů WhatsAppu: na některých smartphonech už nebude fungovat | foto: Brett Jordan/Foter.com

WhatsApp je nejoblíbenější messenger, a to ať už se jedná o platformu Android nebo iOS. Populární aplikace už ale nebude podporována na všech smartphonech. Nejpozději od února 2021 budou mít někteří uživatelé smartphonů s Androidem a iPhonů se službou problémy a později už nebude fungovat vůbec.

Doposud nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení, ale už předchozí změny ukázaly, že uživatelé starších smartphonů budou mít problémy nejpozději v únoru. Poté hrozí, že bude ukončena jejich podpora. WhatsApp už nebude záplatovat možné bezpečnostní díry a program se tak stane více náchylný k útokům hackerů. Uživatelé tak už nebudou moci oblíbený messenger nadále používat.

V roce 2021 se ukončení podpory může dotknout uživatelů smartphonů, kteří mají na svých zařízeních instalované letité operační systémy. Pro další bezproblémové používání messengeru bude potřeba mít instalovaný alespoň Android 4.0.3 nebo Apple iOS 9.

iOS 9 byl vydán 16. září 2015 a dnes už nemá prakticky žádný význam, protože iPhony jsou aktualizovány mnohem rychleji, než smartphony s Androidem. Také smartphony se starší verzí Androidu už nebudou nadále podporovány. Jde o verze předcházející Android 4.0.3, který se objevil před devíti lety.

WhatsApp: co se stane, pokud budu mít na svém telefonu starší verze operačního systému?

Uživatelé se staršími verzemi operačních systémů si už nadále na svých zařízeních s Androidem nebo iOS nebudou moci založit účet. Opětovné ověření stávajícího účtu WhatsAppu už také nebude možné. Vzhledem k tomu, že pro starší operační platformy už není zachována ani podpora některých aplikací, je vysoce pravděpodobné, že některé funkce také nebudou fungovat.

Samotný WhatsApp bude i nadále moci přijímat zprávy, v nejhorším případě se na zařízení nezobrazí. Uživatelé, kterých se to týká, by měli co nejrychleji zkontrolovat, zda je pro jejich zařízení ještě k dispozici aktualizace a pokud nikoliv, raději se porozhlédnout po nějakém modernějším smartphonu. S nejnovější verzí operačního systému budou mít větší jistotu.

Ukončení podpory WhatsAppu: jak správně reagovat

whatsapp1

Oblíbený messenger už nebude na mnoha starších verzích Androidu a iOS podporován. | Zdroj: Foter.com

Pokrok nezastavíš, a to ať se nám to líbí nebo ne. Uživatelé zařízení, kterých se bude ukončení podpory messengeru týkat, zřejmě čeká nákup modernějšího typu. Samozřejmě mohou předtím vyzkoušet instalovat novější verzi mobilního operačního systému, ale pro letité smartphony už vysoce pravděpodobně update už dávno není podporován.

Důvodem nemusí být jen nefunkčnost WhatsAppu. Zastaralé mobilní operační systémy představují i bezpečnostní rizika, protože je lze napadnout mnoha známými chybami zabezpečení.

Tyto verze mobilních operačních systémů už nebudou nadále podporovány:

– verze Androidu od 1.0 do 4.0.2 (Ice Cream Sandwich) včetně
– verze iOS mezi iOS 1.0.x (2007) až iOS 8.4.x (2011) včetně

Podporované mobilní operační systémy WhatsApp zmiňuje také na své internetové stránce podpory.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.